Hnízdo orlů křiklavých se nachází v obci Muralstiene Varakļāni, v lese Lisina, 1,7 km od hnízda orlů křiklavých Betiny a Bense
v Lotyšsku.
28. března začalo živé vysílání.

Živé vysílání zprostředkovává – Dr.biol. Uģis Bergmanis a Lotyšské státní lesy

Orli tento rok nezahnízdili. Hnízdo využívají jako „jídelní stůl“ kam občas přiletí s potravou.
Na hnízdo se nastěhovala rodinka kuny lesní.Kuna lesní je středně velká lasicovitá šelma rozšířená na celém území Evropy.
Kunu lesní nalezneme ve vlhkých lesních komplexech, nejčastěji pak v jehličnatých nebo smíšených, občas se objeví
i v parcích, na vesnicích nebo v menších městech. Je aktivní večer a v noci, kdy se vydává za potravou, kterou tvoří především malí savci, ptáci, hmyz, žáby, ale i ptačí vejce, různé plody nebo med, příležitostně i mršiny. Její nejoblíbenější kořistí jsou veverky. Poměrně často uloví i větší živočichy, jako jsou králíci a zajíci. Má skvěle vyvinutý sluch a zrak, kterým dokáže zaznamenat i malé druhy živočichů.
Pohlavní dospělosti dosahuje ve druhém až třetím roce života. Páří se v červenci a srpnu a díky utajené březosti (zárodek
se v děloze po určitou dobu nevyvíjí) rodí 2–6 mláďat v březnu nebo dubnu, po 8–9 měsících březosti. Mláďata se rodí zcela nemohoucí, slepá a málo osrstěná. Oči se jim otevírají po 7 dnech života a mateřské mléko sají po dobu 3 měsíců. Svá rodná doupata opouštějí po dvou měsících a plně nezávislá jsou po šesti měsících života. V přírodě se dožívá průměrně 15 let.Videozáznamy:

Orel křiklavý s úlovkem na hnízdě

Kuna na hnízdě
Kuna si značkuje hnízdo

Dvě mladé kuny

Máma přinesla dětem k snídani ptáka
Aktivita kolem hnízda

Mláďata na hnízdě

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)