Harriet a M15 jsou stále v režimu „Máma a táta“, protože nadále zajišťují E15, svého potomka z minulé sezóny. V sezóně 8 došlo ke tragické ztrátě mláděte E14 s nevylíhnutého vajíčka č.2 Harriet a M15 byli odhodláni se nevzdat své touhy o další potomky. K našemu úžasu restartovali proces hnízdění a představili světu mláďata E15 a E16.
Harriet a M15 vynaložili energii na výchovu E15 a E16 až do jejich opuštění hnízda. Mladí orli obvykle odcházejí, aby prozkoumali život na vlastní pěst, když je jim asi 120 dní. E16 vyrazil prozkoumávat jiné oblasti ve věku 128 dní. E15 je starý více než 200 dní a zůstal daleko za časem, aby se rozptýlil z oblasti. E15 byl týden pryč, jen aby se vrátil a byl přijat zpět na území. Harriet a M15 se zdají být rozpolceny mezi přípravou na nadcházející sezónu hnízdění a zajištěním potřeb E15.

Zdá se, že Harriet a M15 zkoušejí různé strategie, aby povzbudili E15 k samostatnosti. E15 nachází způsoby, jak získat podíl na jídle, M15 mu stále přináší potravu do hnízda, i když E15 už dokáže lovit sám. E15 se připojil k Harriet při obraně hnízdního stromu před vniknutím jiného orla. V minulých letech byl čas Harriet na snášení vajec koncem listopadu. Harriet a M se začínají pářit a připravují hnízdo na příchod vajíček. Nosí větve na strom na západní pastvině a pár donesli i do hnízda. Je možné, že začínají stavět zcela nové hnízdo na západní pastvině.

Fotografie – David Eppley Photography

Stále se starají o E15. Zdá se, že se příběh dvou hnízdních období proměnil v jedno dlouhé úsilí. Je zde mnoho otázek, jak vše dopadne, zda před novou snůškou vajec Harriet a M15 vyženou E15 ze svého území, nebo zda budou hnízdit na zcela novém hnízdě. Ale odpovědi znají pouze Harriet a M15.


Online přenos:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy:

E15 s vlastní kořistí


M15 je na OCT (starý strom na kterém byla dříve kamera), když E15 přeletí a přistane pod ním. E15 roztáhne křídla v naději, že M15 má pro nej rybu na večeři! M ho ignoruje.
Po několika minutách E15 odletí a zamíří na větev hnízdícího stromu, kde zůstane na noc.

M15 přinesl do hnízda E15 vačici E15 nějakou dobu chrání vačici, než konečně začne jíst. E15 trvalo 2 hodiny a 20 minut, než dojedl téměř vše – zůstal jen ocas, páteř a nějaká malá kožešina (kterou Harriet sní později).


E15 je jen něco málo přes 28 týdnů (6,5 měsíce) a máme velké štěstí, že můžeme vidět drobné změny, které se odehrávají! Většina mladých orlů odlétá z území, když jsou asi 4 měsíce staří, takže je v tomto věku nevidíme. Tmavě hnědé oči E15 se začínají mírně rozjasňovat a můžeme slyšet změny ve vokálech E15. Změny peří se uskuteční po prvním línání na jaře.

Budují Harriet a M15 nové hnízdo? Čas ukáže..

Zdroj Nest Notes od dadsjazz. Lady Hawk, wskrsnwings

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)