Dnes ráno, 22. června mladý orel Knips H545 vypadl z hnízda.
Poslední dny byl v hnízdě nedostatek jídla, mladí orli se doslova prali o jídlo.
Mladší orel Knips to neměl lehké už od začátku, musel bojovat o potravu se starším sourozencem, který většinou boj o jídlo vyhrál.
Jelikož přenos z hnízda se vysílá online, byl pád mladého orla zaznamenán. Ornitolog Janis Kuze se vydal k hnízdu orla hledat. Podle jeho slov našel mladého orla živého, ale velmi vysláblého doslova kost a kůže. Janis se rozhodl, že ho vezme do rehabilitační stanice pro divoké dravce Madona Barkavas Parish, protože pokus o vrácení do hnízda nemá smysl.
Zdá se, že mladý orel byl z hnízda vyhozen kvůli nedostatku potravy. Takže budoucnost mladého orla je nejistá. Buď stráví celý svůj život v zajetí, nebo pokud to bude možné pomocí krmiva v rehabilitační stanici se naučí lovit a bude navrácen zpět do přírody.
Je přirozené, že orli a sovy vnímají nejmladší mládě jako „ rezervu“ . Při dostatku potravy krmí rodiče všechna mláďata. Pokud je potravy nedostatek zaměří se pouze na nejstarší a silnější mládě, které má šanci přežít.Videozáznamy:

Boj mladých orlů o potravuPád mladého orla Knipse z hnízda

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)