Hnízdo orlů bělohlavých se nachází v borovém lese Longleafu, poblíž severovýchodního pobřeží Floridy. Od roku 2008 se orli sameček Romeo a samička Julie vrací koncem srpna
do hnízda, aby zahájila svůj hnízdní cyklus, který zahrnuje úpravu hnízda, páření, snášení vajec, inkubaci, líhnutí a výchovu jejich mláďat. Společnost American Eagle Foundation (AEF) poskytuje živé vysílání z divokého hnízda od 1. října 2013. Za účelem ochrany orlů a jejich hnízda
je specifické umístění tohoto hnízda soukromé a nelze ho zpřístupnit. Hnízdo bylo postaveno orly přibližně před dvanácti lety.8. listopadu se u hnízda objevil mladý orel, (tři roky), který strávil nějaký čas v hnízdě. Začal upravovat hnízdo, když přiletěl Romeo s rybou. Romeo dovolil mladíkovi, aby si rybu vzal. Mladý orel si vychutnával rybu, zatímco Romeo seděl na větvi, mimo pohled kamery. Poté oba odletěli.
Mohl to být potomek Romea a Julie?
Někteří pozorovatelé se domnívají, že podle tvaru zobáku a nosních dírek by to mohla být Svoboda – orel vylíhnutý v sezóně 2014/2015. V této sezóně měli Romeo s Julií dvě mláďata Svobodu a Spravedlnost.Videozáznam od flyeagle78_AEF. © 2018 Nadace American Eagle.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)