Sezóna 2017-2018 společnost Dick Pritchett Real Estate poskytla živý pohled do tohoto hnízda
v jihozápadní Floridě. V této sezóně znovu zaujme všechny akce pomocí tří kamer, které filmují orly nepřetržitě a denně živě po dobu 24 hodin.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Sezóna je v plném proudu. Harriet a M15 nadále přidávají větve do zábradlí hnízda.
Harriet přidává do hnízda mech s trávou a její oblíbené piniové větvičky.Při úpravě hnízda si spolu povídají,Harriet dává najevo svojí převahu a pokaždé musí být vše umístěno podle ní.
M15 donáší potravu pro jeho oblíbenou Harriet.Donášce jídla je věnována velká pozornost,když M přinášel potravu pronásledoval ho mladý orel,který mu chtěl potravu ukrást.Tito návštěvníci možná cestovali dlouho a mají hlad,tak se snaží získat potravu všude možně.
Byla zaznamenána i návštěva dospělých orlů,kteří hledají nové kamarády a hnízda.
Harriet a M15 zůstávají obezřetní s těmito zájemci, kteří zasahují na jejich území,tolerují je jen krátkou dobu. V době, kdy budou mít vajíčka, Harriet a M15 považují všechny návštěvníky za vetřelce a nedovolí, aby se přibližovali k jejich hnízdu nebo území.
Harriet byla pozorována,jak „kope“ do M15.Samička používá toto chování k tomu,aby ukázala nadváhu nad samečkem a podporovala páření.
Tímto způsobem Harriet zaručuje, že M15 bude loajální vůči ní a svým potomkům, poskytne jim jídlo a ochranu a bude se aktivně podílet na péči a chovu. Harriet řídí hnízdění tak, aby zachovala rodinu orlů. M15 udělal skvělou práci, která splnila všechny potřeby pro Harrietu a jejich potomky.
M15 a Harriet si užívali čas, u rybníka a okolí. Strávili několik nocí na větvích hnízdícího stromu.
Je zřejmé, že Harriet a M15 jsou silní a jsou připraveni dbát na to, aby přivedli nový život na pastvu.
V ranních hodinách jsme byli svědky útoku výra virginského na Harriet,ta spadla z větve,
naštěstí se jí nic nestalo a je zcela v pořádku.

Videozáznamy Lady Hawk

M přináší velkou větev do hnízda.

M je v podkroví a začíná zpívat. Harriet sestoupí a připojí se k němu. O pár minut později … Harriet se zajímá a začne přicházet na větev k M. Trochu kopne do M , který nemá náladu, a letí na vnější větev. Později odpoledne se M pokouší pářit, ale Harriet nebyla v náladě a odhodila ho. Zdá se, že možná návratnost za to, že neodpovídá na její kop!

M přiletěl do hnízda a donesl krátkou větev.Umístil větvičku a skočil do podkroví záběry zblízka.

M15 u rybníka s tříletým mladíkem.Harriet letí do horního podkroví.M sledoval mladíka,mezitím přiletí dospělý orel na hnízdící strom a usedne vedle Harriety.Ta zpočátku zpívá,pak se ale zůstane klidná. Tento vetřelec sedí ve stromě asi 14 minut,dokud ho M nevidí a nevyžene ho ze stromu. M pak přistane v podkroví a vydává varovné vokály. Vetřelec byl zřejmě sameček,proto ho Harriet tolerovala.

M přináší Harriet rybu do hnízda..Poté letí k rybníku kde se M koupe.

Harriet s M vokalizují.Harriet opěk kope M.On odpoví na její kop pářením,které ale nebylo úspěšné.

Další návštěva mladého orla v území H a M. Harriet letí do OCT (starý cam strom) a pozoruje vetřelce.

Harriet vidí, že M létí do hnízda s kořistí..Skočí dolů z podkroví a bere si jídelní dárek … vypadá to jako krysa,Harriet jí spolkne celou.

Výr virginský zaútočil brzy ráno na Harriet ta spadla z větve.Pomalý útok z obou kamer. O pár minut později se výr vrátil, posadil se na vnější podkroví a pak odletěl.

¨[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)