Samice orla bělohlavého v Pittsburghu energicky bránila obě vajíčka, když se ve středu večer zvědavý mýval vyšplhal asi 24 metrů po stromě, aby dosáhl na hnízdo.

Společnost Audubon Society of Western Pennsylvania, spolu s PixCams, provozuje 24hodinový online přenos z webové kamery u hnízda, která zachytila veškerou akci.
Poté, co samice bránila vajíčka a pronásledovala mývala, se samec vrhl na hnízdo, aby zajistil, že mýval zůstane stranou mimo hnízdo.


Orli a jejich vejce byli nezraněni. „Je to rodičovský instinkt ptáků chránit hnízdo a vejce,“ řekla Rachel Handel, mluvčí Audubonu. „Tato dvojice orlů bělohlavých hnízdo hájila v předchozích letech a jejich odhodlání zajišťovat bezpečnost vajec bylo velmi evidentní, když vnímali ohrožení svého hnízda a jejich potomků.“

Orlí pár hnízdí na stejném místě na svahu nad řekou Monongahela devátým rokem.
V hnízdě mají dvě vejce, která byla položena minulý pátek 12. února a v pondělí 15. února. V posledních letech pár obvykle položil tři vejce.


Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý – webkamera Pittsburgh

Videozáznamy:

Mýval překvapí samičku


Orli brání vejce před mývalem

Mýval slezl na větev pod hnízdo

Zdroj: triblive.com, videozáznamy PixCams

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)