Hnízdo orlů bělohlavých Harriet a M15 se nachází v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers, nedaleko Dick Pritchett Real Estate. Sezóna 2020/2021 je devátá sezóna, kdy společnost Dick Pritchett Real Estate poskytl živý pohled na toto hnízdo.
Toto hnízdo je označeno LE026-B programu Florida State Monitoring Program. Na tomto místě je sledováno 9 let.
29. ledna byla spatřena v očích mláďat infekce. Fotografie z hnízda byly zaslány provozovatelům webu Pritchetts, kteří kontaktovali záchrannou stanici CROW, a zjistili, že orlíci potřebují léčbu. Federální úřad USA pro ryby a divočinu povolil jejich odstranění z hnízda k ošetření. M15 odletěl z hnízda, když se plošina zvedla na úroveň hnízda a obletěl hnízdní strom v obranném režimu. Proces odebrání byl rychlý a M15 byl zmatený, když se vrátil do hnízda a zjistil, že jeho děti jsou pryč. Harriet byla v době záchrany pryč z oblasti, vrátila se viditelně rozrušená, když viděla prázdné hnízdo.Harriet a M15 se celý týden přizpůsobovali tomu, co vnímali jako ztrátu svých dvou dětí.
Harriet a M15 se vraceli do hnízda přes den a každý večer. Přidali nějaké hnízdní materiály a pracovali na posílení jejich vazby. V minulé sezóně to dělali po ztrátě drahocenného E14 a neživotaschopného vajíčka. Harriet a M15 strávili čas přijetím ztráty a ve své touze plodit produkovali další dvě vajíčka asi o 38 dní později. Doufali jsme, že E17 a E18 budou připraveni na návrat do hnízda, než Harriet položí nové vejce.

E17 a E18 se zotavovali dobře a pracovníci CROW je znovu vrátili do hnízda o sedm dní později. Harriet se toho rána posadila na půdní větev a dohlížela na její území. Přijelo auto s výsuvnou plošinou (košem) a přiblížilo se k hnízdnímu stromu s E17 a E18 na palubě. Harriet chtěla bránit své hnízdo, ale odletěla kolem pastviny a z dohledu kamer. E17 a E18 byli pečlivě a rychle umístěni zpět do hnízda. Doufali jsme, že se Harriet nebo M15 se okamžitě vrátí a zjistí, že jejich děti jsou zpět v hnízdě. Všichni dychtili vidět reakci mámy a táty.

Harriet a M15 jsou úžasní orlí rodiče. Harriet dorazila na hnízdo o několik hodin později a vypadala velmi překvapená, když viděla E17 a E18. Rozhlédla se kolem a začala pečovat o své děti. Jemně je zkontrolovala, načechrala hnízdo a poskytla jim stín. E18 rychle skočil k mámě, když E17 spal v pohodlí hnízda. Táta M byl při prvním pozorování a samotném pobytu se svými dětmi trochu nervózní. Všichni si razí cestu a znovu se seznamují se svými rutinami a aktivitami. E17 a E18 si užívají pohodlí domova a daří se jim. Vítejte doma, E17 a E18!Online přenos z hnízda:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy:

Odebrání orlíčků z hnízda

30. ledna 2021 ~ S laskavým svolením CROW – Aktualizace kliniky pro rehabilitaci divoké zvěře a fotografie E17 a E18.

E17 a E18 na klinice CROW před vrácením do hnízda

Návrat orlíků do hnízda


Po pěti hodinách se Harriet vrací do hnízda, je překvapená a zmatená, když vidí svoje děti zpět v hnízdě.

Varování: Toto video obsahuje záběry zobrazující sourozeneckou rivalitu.
Harriet je na hnízdě s E, když vidí M přiletět do podkroví! Je překvapen tím, co vidí v hnízdě – E17 a E18 zpět! M spadne do hnízda a neví přesně, co má dělat – E17 nonstop napadá E18. Snaží se tedy rozptýlit E17 zobákem – bohužel žádná kořist na hnízdě.

Varování: Toto video obsahuje záběry zobrazující sourozeneckou rivalitu.
První krmení po návratu orlíků do hnízda
Je normální, že mladší orlík jí až po starším dominantnějším. Sledovat, jak E17 prosazuje své přirozené agresivní chování, může být občas obtížné.

Harriet krmí oba orlíčky

Zdroj: Nest Notes od dadsjazz,
CROW – Clinic for the Rehabilitation of Wildlife, Inc.
Videozáznamy Lady Hawk, wskrsnwings

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)