Hog Island je ostrov o rozloze 330 akrů, který se nachází v zálivu Muscongus v Brémách v Maine.
Orlovci říční samička Rachel a sameček Steve, na ostrově Hog hnízdí pátým rokem.
Letošní sezóna pro pár orlovců moc úspěšná nebyla, po vylíhnutí tří mláďat odchovali pouze jednoho orlovce ( samičku). Dvě mláďata, přes to, že samička ostražitě hlídala hnízdo, v nočních hodinách po útocích odnesl Výr virginský z hnízda.
Nyní rodina orlovců migruje do teplejších oblastí jižní Ameriky.Orlovec říční je dravý pták z čeledi orlovcovitých, který je zároveň jediným druhem této čeledi. Jedná se o středně velkého dravce, dosahujícího délky 55–58 centimetrů a rozpětí křídel 145–170 centimetrů. Má hnědé opeření svrchní části těla a šedo-bílé opeření hlavy a spodní část těla s širokým černým proužkem přes oko. Orlovci vyhovuje široká škála stanovišť, žije zejména v okolí mořských pobřeží a vnitrozemských vod (jezera a větší řeky), kde má dostatečnou zásobu potravy. Je možné jej nalézt na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy, i když v jižní Americe se vyskytuje pouze jako migrující druh. Evropští jedinci orlovce zimují v Africe, zatímco američtí a kanadští zimují v jižní Americe, přestože někteří severoameričtí jedinci zůstávají v jižních státech USA, jako je Florida či Kalifornie. Někteří orlovci z Floridy naopak do jižní Ameriky migrují. Australští orlovci tendence k migraci nemají.Videozáznamy posledních událostí na hnízdě před migrací

První návštěva větve mladé samičky

Boční pohled
První let

Dlouhá návštěva na větvi u hnízda
Další návštěva

Průlet nad hnízdem
Samička Rachel přistane na hnízdě

Sameček Steve – přináší větev na hnízdo
Steveova návštěva z jiného úhlu

Steve navštěvuje hnízdo.Steveova návštěva. Obě kamery
Steve přináší velkou větev , fouká silný vítr

Steve je zpátky

Steve přistane na hnízdě

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)