Hnízdo se nachází v oblasti jezer New Hampshire. Severní Amerika je domovem pěti druhů potáplic vyskytuje se zde: Potáplice malá, Potáplice pacifická, Potáplice severní, Potáplice žlutozobá, Potáplice lední. Potáplice lední je nejrozšířenější a nejznámější druh a jediný, který se rozmnožuje na jihu v New Hampshire.
Potáplice obvykle snáší dvě vejce. Inkubace trvá 25 až 30 dní. Oba partneři se při sezení střídají. Velice často odchovají jen jediné mládě. Mláďata se líhnou v prachovém peří, které je na horní části těla tmavěji, na spodní světleji šedohnědé. Zůstávají první den či po dva první dny v hnízdě, pak nasednou na hřbet samičky, který jim slouží v dalším období jako plovoucí hnízdo. Mláďata dovedou hned plavat a potápět se. Když jsou asi 40 dní stará, jsou schopna letu. Jejich potravou jsou hlavně ryby.Výbor pro uchovávání vodního ptactva (LPC) byl založen v roce 1975 v reakci na obavy o dramaticky klesající populaci potáplic . Posláním LPC je obnovit a udržet zdravou populaci potáplic po celém New Hampshire, sledují zdraví a produktivitu populací. Hlídky kontrolují kvalitu životního prostředí . Více než 40 let zajišťuje Výbor pro zachování potáplic celostátní monitorování, výzkum, řízení a dosah na zachování potáplic a jejich stanovišť. LPC je velká síť zaměstnanců s více než 1500 členy a dobrovolníky kteří pracují na záchraně potáplic.

Online přenos

Potáplice webkamera z hnízda
Videozáznamy z hnízda – Loon Preservation Committee

Deštivý den v NH. Pár potáplic zkoumá okolí hnízda.

Když je voda v stále vysoká, pár potáplic navštěvuje hnízdiště pouze jednou nebo dvakrát denně. Toto video zahrnuje plavání kolem, budování hnízda a pokusy o páření .
26 hodin po položení prvního vajíčka se pár vrátí do hnízda a začne s úpravou hnízda

Šedesát hodin po položení prvního vajíčka se samička dostane na hnízdo a položí druhé vejce.Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)