Hnízdo orlovců říčních se nachází na ostrově Hog u pobřežního státu Maine.
Orlovci říční samička Rachel a sameček Steve na ostrově hnízdí šestým rokem. Webová kamera nabízí intimní pohled na jejich soukromý život a všechny jeho dramata, včetně bojů proti dravým ptákům a chovu mláďat.
Tato kamera je sledována dobrovolníky na ostrově Hog Audubon Camp a hostovaná online Explore.org.
Národní společnost Audubon chrání ptáky a místa, v celé Americe využívající vědu, vzdělání na ochranu divoké zvěře. Od roku 1905 je vizí Audubonu svět, ve kterém lidé a divoká zvířata prospívají. Audubon je nezisková organizace na ochranu divoké zvěře. Posláním společnosti National Audubon je „zachovat a obnovit přírodní ekosystémy se zaměřením na ptáky, další volně žijící zvířata a jejich stanoviště ve prospěch lidstva a biologické rozmanitosti země“Hnízdění 2019

Samička Rachel se vrátila z migrace 7. dubna
Sameček Steve byl poprvé spatřen na hnízdě 11. dubna
První vajíčko Rachel položila 25. dubna, druhé 2. května a třetí 5. května
Mladí orlovci se začali líhnout v červenci. První orlovec spatřil svět 7. července, druhý o tři dny později 10. července. Třetí vajíčko se nevylíhlo.

Dr. B. Greeting 6. července mladé orlovce kroužkoval
Toto jsou jména a váha mláďat při kroužkování
Halley – samice 1560 g – kroužek s písmeny EU
Dion – samec 1200g – kroužek s písmeny ES
Třetí vejce
Bylo vzato do biologického výzkumnému ústavu a bylo zmrazeno. Teď nemají prostředky na to, aby ho zkoumali.9. července se samička Rachel zranila. Zdálo se, že měla potyčku s jiným orlovcem mimo kameru. Vrátila se do hnízda s těžce zraněnou levou nohou. Od té doby se pomalu, ale stále zlepšuje. Sameček Steve v průměru dodává 10 ryb denně, krmil mláďata a hlídkuje v této oblasti.
Ornitologové, kteří sledují dění na hnízdě vyloučili zlomeninu. „Zdá se, že Rachel nemá velkou bolest. Kdyby tomu tak bylo, slyšeli bychom ji při různých příležitostech“ Není to však tak oteklé, jak tomu bylo v prvních dnech. Je schopna pohybovat nohou a kotníkem. Není však schopna něco chytit nebo dát na nohu plnou váhu.

Online přenos z hnízda

Orlovec říční webkamera z ostrova Hog
Videozáznamy

Zraněná samička se pokouší krmit mláďata

Rachelina zraněná noha, detailRachel si protahuje pařáty na zraněné noze

18. června Rachel kolem 9 hodin, během větrů a silného deště, sestoupila do hnízda, aby ochránila potomky i když jsou teď příliš velcí! Zůstala tam asi 40 minut, dokud nepřestalo pršet a nevrátila se na hlídkující větev. Zatímco byla na hnízdě, začala si protahovat zraněnou nohu – snažila si stoupat plnou vahou na zraněnou nohu a opakovaně zvedla pravou nohu.
Rachel udělala velký krok kupředu. Nakonec přišla na to, jak využít svou pravou nohu k tomu, aby si přidržela rybu na hnízdě. Tím je pro ni mnohem snazší jíst a krmit mláďata. Kromě toho nám ukazuje, že je schopna přinést větší váhu na zraněnou levou nohu, alespoň na krátkou dobu.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)