WHO) – Woodward, Iowa má potíže s hmyzem, který je ještě obtížnější než komáři. Jsou nazývány černými muškami a mají velikost komára.
Podle odborníka na hmyz na Iowské státní univerzitě se kolem hlavy a obličeje zvířat a lidí dostávají černé mušky, protože jsou přitahovány k oxidu uhličitému, který se nachází v dechu.
Samička snesla své první vejce v sezóně 2018 25. února. To se 16. března rozbilo. Orlí pár se nevzdal a začal pracovat na druhé snůšce. První vajíčko druhé snůšky snesla samička 12. dubna, druhé následovalo 15. dubna. DN7 se vylíhlo 18. května a DN8 se vylíhlo 20. května.Proč zemřeli?
Jak jsme se v minulém roce viděli u sokolů v Great Spirit Bluff, černé mušky nesou patogen, který překonává imunitní systém mladých ptáků. Velké teplo a vlhkost s kombinací otravných mušek nemohli orli zvládnout. Severní hnízdo bylo inspirativní,
ale všichni jsme se obávali, jak pozdní druhá snůška dopadne. To co se stalo u Severního hnízda ukazuje, jak důležité je líhnutí první snůšky.
Hmyzí nálety které překrývají zranitelná vývojová stádia orlů a sokolů mohou mít zničující účinky.
I když to není nic neobvyklého v tomto hnízdě v rámci jejich běžného hnízdění, pokud by byla mláďata starší lehce by to zvládla. Jelikož se jednalo o druhou snůšku a mláďata se tím pádem vylíhla později, orlíci neměli ještě hrubé peří, aby je ochraňovalo před černou muškou a byli méně schopni zabránit tomu, aby se jim mušky dostaly do nosních dírek a ucpaly jim dýchací cesty. Také nebyli dost staří na to, aby byli schopni v tomto věku regulovat tělesnou teplotu.


Dokonce i když víme, že orli jsou skutečně divocí, je opravdu těžké a nespravedlivé sledovat, jak mladí orli umírají.

Sherri vyjádřila, co všichni cítí, když napsala: „Dostali jsme zázračný dárek a seznámili jsme se s dvěma mláďaty, kteří nám po sedm a pět dní ukázali svou divokou a krutou povahu … to je to, čeho se budu držet, a rozhodování a odhodlání těchto rodičů. “ Oba rodiče dělali nejlépe co mohli , aby ukryli své děti od komárů, mušek a počasí. Budeme nadále milovat naše orly a sokoly, shromažďovat informace, které nám pomohou pochopit výzvy, jimž čelí. Sbohem, DN7 a DN8 – bylo skvělé poznat vás.Video RRP na počest DN7 a DN8

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)