Tato kamera sleduje přehradu Gowrie na Djuma Game Reserve v Sabi Sand Wildtuin v Jižní Africe. Jedná o nejstarší vodní napajedlo v Africe a ve světě. Kamera vysílá LIVE z tohoto místa od roku 1998. Kamera je vzdáleně řízena dobrovolnickým sborem lidí po celém světě známých jako „zoomie“.


Buvol africký patří do takzvané „velké pětky“ nejnebezpečnějších zvířat Afriky. Stavbou těla je podobný domácímu skotu. Má poměrně nízké končetiny, velmi mohutný trup a dlouhý ocas, ukončený střapcem chlupů. Obě pohlaví mají zahnuté rohy, které se na čele stýkají. Žijí v savaně, často až 15 kilometrů od vody. Samec je mnohem větší než samice. Má také tlustší krk, veliký hrb na kohoutku a třásně na uších a na krčním laloku. Celé tělo je dobře osrstěné. Je to neklidné, snadno vydrážditelné zvíře, aktivní hlavně v noci a stěhující se z místa na místo. Tam, kde má dostatek potravy, vytváří stáda až o 2 000 kusech. V době sucha se stádo rozpadá na menší skupinky, krávy s telaty žijí osaměle, mladí samci vytvářejí vlastní skupiny, dospělí samci jsou samotáři. Tvoří tři velikostně a barevně odlišné poddruhy.
Rozmnožování je vázáno na cykly období sucha a dešťů. Kráva je březí 340 dní, tele přichází na svět po období deštů, kdy je hojnost potravy. Po pěti až 15 měsících je odstaveno, s matkou zůstává až dva roky. Buvoli afričtí jsou dlouhověká zvířata, dožívají se až 30 let.
Buvoli jsou silná a rychlá zvířata, dokážou běžet rychlostí až 55 km/h a útočícímu predátorovi se urputně brání. Jediným přirozeným nepřítelem dospělého buvola je lev, telata někdy padnou za oběť hyenám.Online přenos

Sloní napajedlo Djuma – webkamera

Videozáznamy
Velké stádo buvolů se přišlo napít k napajedlu
Stádo odpočívá

Ve večerních hodinách stádo opět přichází k napajedlu
Stádo při východu slunce

Malá skupina býků

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)