Dr. Peter Sharpe a jeho asistentka Steffani se vydali k hnízdu Two Harbors, aby okroužkovali mladé orly. Hnízdo orlů bělohlavých se nachází na útesu ostrova Catalina. Část Normandských ostrovů se nachází v idylickém prostředí přibližně 35 kilometrů od pobřeží jižní Kalifornie. Samička je kroužkovaná a značená číslem K – 82, sameček je označen číslem K -81. Orlí pár spolu hnízdí od roku 2006.
Ústav pro studium divoké zvěře má za cíl výzkum a získávání údajů potřebných k záchraně a ochraně populací zvířat a zachování biologické rozmanitosti na světě. V Kalifornii pracuje Institut pro studium volně žijících živočichů se službou národního parku Channel Islands, aby studoval a chránil jedinečné ekosystémy na ostrovech u pobřeží jižní Kalifornie.Dr. Sharpe a jeho asistentka po procházce krásnou krajinou se pomalu přiblížili k hnízdu, zatímco dospělí, Chase a Cholyn, jsou slyšeni a viděni, jak krouží kolem hnízda a vyjadřují svou nelibost. Dr. Sharpe opatrně vstoupí do hnízda, větví zajistí mladého orla, aby se ujistil, že orel nevypadne z hnízda a chytne ho. Vloží ho do tašky a podává ho asistentce. Poté odstraní i druhého orla z hnízda. Následně Dr. Sharpe měří obvod pařátu a prst, dále hloubku zobáku, aby určil pohlaví a umístí oranžový kroužek na levou nohu samičce a na pravou nohu samci. Na druhou nohu připevní stříbrný fedeální kroužek. Po kroužkování vrací asistentka Steffani oba orly do hnízda.

Online přenos:

Orel bělohlavý webkamera Two Harbors
Videozáznam:

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)