Hnízdo orlů bělohlavých se nachází na břehu jezera Dale Hollow na hranici Kentucky a Tennessee. Jezero bylo vytvořeno přehrazením řeky Obey.

Živé vysílání z hnízda bylo zahájeno v roce 2014. Kamera byla instalována jedním z fanoušků tohoto projektu. Společnost Twin Lakes TV poskytuje online přenos 24/7. V sezóně 2018 společnost TV Twin Lakes, nainstalovala druhou kameru s mikrofonem k hnízdu. Kamera byla zakoupena za pomoci finančních příspěvků od různých dárců.
V roce 2020 se strom s hnízdem vyvrátil. Orli si postavili nové hnízdo jen 6 metrů vzdálené od původního hnízdního stromu. V létě roku 2021 byla k hnízdu instalována nová kamera.
Oba orli jsou pojmenováni po řece Obey. Samička byla pojmenována River, sameček dostal jméno Obey.
Online přenos zajišťuje Sdružení Dale Hollow Lake Marina ve spolupráci s Twin Lakes TV.
První vajíčko sezóny 2023 snesla River 23. ledna kolem 12:53, druhé 26. ledna v 11:05, třetí vajíčko River snesla 29. ledna v 04:03PM

Vzhledem k tomu, že kamera Dale Hollow Eagle Cam (DHEC) vstupuje do své 9. sezóny sledováním životního cyklu těchto nádherných amerických orlů bělohlavých, Obey a River, je nutné diváky informovat o následujícím: Toto orlí hnízdo se nachází na jezeře Dale Hollow, nádrži o rozloze 30 000 akrů na státní hranici Kentucky-Tennessee. Orli jsou pozorováni v jejich přirozeném prostředí a diváci mohou být svědky útoků sov a jiných orlů a mohou vidět zranění a/nebo smrt jednoho z orlů a/nebo jejich mláďat. DHEC je povoleno být v blízkosti tohoto orlího hnízda pouze jednou za rok, červenec/srpen, když jsou orli mimo své hnízdo. DHEC v tuto chvíli provádí úpravy a údržbu kamery. DHEC neporuší federální zákon a nepřiblíží se k tomuto hnízdu během jakéhokoli jiného ročního období z jakéhokoli důvodu. Lidský zásah do života orlů pouze ohrozí hnízdo, orly, jejich mláďata a může způsobit, že orli toto hnízdo opustí. Stejně tak, pokud se s kamerami něco stane během hnízdní sezóny, DHEC se nepřiblíží k hnízdu a kamera zůstane vypnutá až do povoleného července/srpna „mimo sezónu“. Dívejte se proto na tuto kameru s rozvahou a uvědomte si, že se k tomuto hnízdu nikdo nepřiblíží z jiného důvodu, než aby se díval z dálky dalekohledem. Příroda si v tomto hnízdě zvolí svůj kurz a DHEC nezasáhne, pokud budete svědky znepokojivé situace v tomto hnízdě. Pokud se stanete svědky útoku sovy nebo jiného predátora, neočekávejte prosím okamžitou zpětnou vazbu ohledně stavu orlů. DHEC spoléhá na diváky, jachtaře a pozorovatele, že posílají zprávy do DHEC, a to chvíli trvá, když je nádrž tak velká. Orli mají široký rozsah a nemusí být v záběru kamery několik dní nebo týdnů v kuse. Sledujte a užívejte si tuto kameru s rozvahou s vědomím, že zklamání a tragédie mohou a nastanou spolu s radostí a krásou těchto nádherných tvorů.

Online přenos z hnízda:

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Dale Hollow

Videozáznamy

23. 1. 2023 River snesla první vajíčko sezony 2023

Druhé vajíčko

Střídání v inkubaci

Třetí vajíčko

Pohled na tři vajíčka

Zdroj: Dale Hollow Eagle Camera – Videozáznamy: BrenLou, S&M Türkatar, Keisha Howell

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)