Na ostrově Hog u pobřežního státu Maine je umístěna kamera, která snímá hnízdo orlovců říčních, kteří sem přilétají každé jaro, aby zde vychovali potomky.
Orlovci říční samička Rachel a sameček Steve, na ostrově hnízdí pátým rokem. Webová kamera nabízí intimní pohled na jejich soukromý život a všechny jeho dramata, včetně bojů proti dravým ptákům a chovu mladých kuřat.

Národní společnost Audubon chrání ptáky a místa, v celé Americe využívající vědu, vzdělání
na ochranu divoké zvěře. Od roku 1905 je vizí Audubonu svět, ve kterém lidé a divoká zvířata prospívají. Audubon je nezisková organizace na ochranu divoké zvěře. Posláním společnosti National Audubon je „zachovat a obnovit přírodní ekosystémy se zaměřením na ptáky, další volně žijící zvířata a jejich stanoviště ve prospěch lidstva a biologické rozmanitosti země“.
Tato kamera je sledována dobrovolníky na ostrově Hog Audubon Camp a hostovaná online Explore.org.Spolu s výrem virginským jsou orli bělohlavý hlavními nepřáteli a lovci mláďat orlovců říčních.
V loňském roce se v hnízdě odehrálo drama, kdy na hnízdo zaútočil jak výr virginský, tak orel bělohlavý.
Bohužel ani v letošním roce se výchova mláďat nedaří. 8.června v nočních hodinách zaútočil
na hnízdo výr virginský a odnesl jedno z mláďat. Samička Rachel se snažila mládě chránit, ale neměla dostatečnou sílu. Poté, co odnesl jedno z mláďat se výr vrátil, aby se pokusil sebrat další mládě. Samička Rachel byla na hnízdě a tentokrát dokázala mláďata ochránit.Videozáznamy od Lady Hawk

Útok na hnízdo

Po prvním útoku se výr vrátil, aby se pokusil sebrat další mládě.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)