Hnízdo orlovců říčních se nachází na ostrově Hog u pobřežního státu Maine
Orlovci říční na ostrově hnízdí sedmým rokem. Webová kamera nabízí intimní pohled na jejich soukromý život a všechny jeho dramata, včetně bojů proti dravým ptákům a chovu mláďat.


Tato kamera je sledována dobrovolníky na ostrově Hog Audubon Camp a hostovaná online Explore.org.
Národní společnost Audubon chrání ptáky a místa, v celé Americe využívající vědu, vzdělání na ochranu divoké zvěře. Od roku 1905 je vizí Audubonu svět, ve kterém lidé a divoká zvířata prospívají. Audubon je nezisková organizace na ochranu divoké zvěře. Posláním společnosti National Audubon jezachovat a obnovit přírodní ekosystémy se zaměřením na ptáky, další volně žijící zvířata a jejich stanoviště ve prospěch lidstva a biologické rozmanitosti země.
V letošním roce se samička Rachel bohužel nevrátila z migrace. Sameček Steve se vrátil 12. dubna. Na hnízdě se začala 14. dubna objevovat nová samička. Dostala jméno Lady.
Se samečkem se začala pářit a první vajíčko jsme spatřili v hnízdě 8. května, druhé samička Lady položila 11. května a třetí 14. května.
Na hnízdo opět začal v noci útočit výr virginský a orel bělohlavý.

Toto je prohlášení HI Lyona Don Lyons o odstrašujících prostředcích výrů v roce 2020:

My tady v Audubonu se vždy zajímáme o faktory, které ovlivňují orlovce a jejich schopnost úspěšně vychovat mladé. Jedním z těchto faktorů je samozřejmě to, jak jsou náchylní k predátorům, jako je výr virginský. Tento vztah dravec-kořist je klíčovým zájmem nás, a samozřejmě i mnoha z vás. Letos, protože bude tábor uzavřen, budeme na Hog Islandu jen občas přítomni, a proto nebudeme moci pokračovat v experimentech, které jsme provedli v posledních několika letech, s figurínami, světlem a zvukem. Jedním malým experimentem, s nímž se pohybujeme vpřed, je dát orlovcům alternativní platformu k hnízdění – ta, která je více vyvýšená a trochu otevřenější . Nevíme, zda orlovci budou dávat přednost této nové možnosti, nebo zda hnízdo na této platformě může změnit perspektivu jakékoli sovy, která navštíví hnízdo později v létě, ale úsilí považujeme za skromný experiment, který můžeme tento rok skutečně provést. Necháme ptáky, aby nám řekli, co si myslí!


Online přenos z hnízda:

Orlovec říční webkamera z ostrova Hog

Videozáznamy:
Výr virginský útočí v noci na samičku


Tentokrát orel bělohlavý přistál na hnízdě Hog Island.

Lady se vrátila, aby inkubovala vejce, ale byla znovu napadena


Další útok:

Když výr vyhnal samičku orlovce z hnízda, vrátil se

Zdroj: Audubon Osprey Nest, videozáznamy: Arlene Beech

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)