Toto hnízdo se nachází v národní lese San Bernardino v jižní Kalifornii. Aktivně se používá od podzimu 2013. Okolí je během hnízdní sezóny uzavřeno pro ochranu orlů – o orlech bělohlavých je známo, že opouštějí hnízda, když jsou narušeni lidmi.
Kamera a zvukový systém je napájen solárním systémem a provozuje živý proud – k dispozici 24/7

Historicky, orli bělohlaví pouze zimovali v údolí Big Bear Valley, aby našli zdroje potravy (vodní ptactvo a ryby), které nejsou k dispozici na zamrzlých jezerech dále na sever. Nedávno se však samička zdržovala v místě celoročně. V roce 2012 se ve Velkém medvědím údolí vylíhla „první zaznamenaná v historii“ samička orla bělohlavého. Orlí pár ji úspěšně vychoval.
Friends of Big Bear Valley je nezisková organizace 501 (c) (3).
BIG BEAR VALLEY je 7. biologicky nejrozmanitější místo v zemi!

Cílem Friends of Big Bear Valley je udržovat nedotčenou krásu a jedinečné prostředí
tohoto velmi zvláštního místa.
Chrání úžasné přírodní prostředí prostřednictvím environmentálního vzdělávání a prosazování jeho hodnoty a prospěchu pro komunitu. 24 kilometrů dlouhé údolí Big Bear s krásným jezerem leží uvnitř národního lesa San Bernardino v jižní Kalifornii.
Najdete zde nezastupitelná, jedinečná stanoviště: Některá stanoviště existují pouze zde v údolí Big Bear Valley a každé stanoviště hostí svůj vlastní rozmanitý druh.

První v zaznamenané historii je aktivní hnízdo orlů bělohlavých v těchto horách.
Můžete zde vidět rostliny, které neexistují nikde jinde na světě! Vzácné a úžasné druhy, které existují pouze zde.
Fascinující, pozorovatelná zvěř, včetně vzácných nebo ohrožených druhů: Široká škála ptáků, savců, plazů, obojživelníků a ryb a dokonce i krásný hmyz, který nikde jinde neexistuje.

Historie

Od doby, kdy služba Forest Service začala asi před 30 lety s počítáním orlů, orli bělohlaví přišli k Big Bear v zimě, aby našli jídlo, když byla jejich domácí jezera dále na sever zamrzlá. Kolem roku 2009 se však rozhodl strávit léto v údolí označený mladý orel z ostrova Catalina. Nevíme, jestli to byl on nebo ne (značku od té doby ztratil), ale pár začal pobývat po celý rok ve Velkém medvědím údolí a stavěl hnízdo na severní straně jezera.

V roce 2012 se ve Velkém medvědím údolí vylíhlo první orlí mládě v zaznamenané historii. Rodiče se jmenovali Ricky a Lucy. Mládě bylo pojmenováno Jack (po dlouholetém dobrovolníkovi). Než kuřátko vyletělo z hnízda, bylo větší než oba jeho rodiče, což znamenalo, že to musela být samička. Takže Jackovo jméno se změnilo na Jackie. Jack / Jackie nebyla kroužkována, takže nemáme skutečný způsob, jak zjistit, co se s ní stalo nebo kam odletěla.
Původní hnízdo bylo na vrcholu suchého stromu. Díky kombinaci posilování křídel mláděte a velké větrné bouře hnízdo spadlo poté, co Jackie vyletěla.

Ricky a Lucy postavili další hnízdo asi 50 metrů od místa, kde se vylíhla Jackie.

Lucy položila vejce v roce 2013 do tohoto nového hnízda, ale vejce nepřežila extrémní chladné počasí a nevylíhla se. Příští rok měli 2 mláďata, ale ani jedno nepřežilo čtyřdenní dešťovou a sněhovou bouři.

V roce 2015 odchovali Ricky a Lucy 1 mládě v hnízdě. Mládě úspěšně vyletělo z hnízda a bylo pojmenováno Shadow. Nemáme žádný způsob, jak zjistit, jestli to byl on, ale jeden nedospělý orel bělohlavý, v tom samém věku, byl vidět příští rok a půl kolem údolí.
Na podzim roku 2015 nainstalovali Friends of Big Bear Valley kameru k orlímu hnízdu. Ricky a Lucy, o kterých nevěděli několik měsíců, si našli chráněnější strom a postavili nové hnízdo asi 400 metrů od tohoto. Úspěšně vychovali 2 mláďata – pojmenovaná Midnight a Sky, zatímco hnízdo s kamerou bylo prázdné.

Po sezóně 2016 zřejmě Ricky a Lucy opustili oblast. Protože ani jeden není kroužkován, nevíme, kam šli nebo co se s nimi mohlo stát. Žádná ze čtyř mláďat Rickyho a Lucy nebyla označena ani kroužkovaná, takže nemůžeme vědět, kde by mohla být.
Od chvíle, kdy Jackie vyletěla z hnízda, byl v Big Bear každý rok jeden orel, v tom správném věku, aby to byla Jackie. Protože jedinými dalšími orly bělohlavými v údolí během léta byli Ricky a Lucy,
organizace dospěla k závěru, že tento orel může být Jackie. V roce 2017, když se v opuštěném hnízdě Ricky a Lucy začala objevovat, pojmenovali jí Jackie, s myšlenkou, že to bylo možná to první kuřátko, i když to nelze s jistotou říci a možná je to dokonce nepravděpodobné, protože mláďata obvykle opustí oblast vylíhnutí.
Přesto se jméno udrželo a tato mladá samice, zvaná Jackie, převzala staré hnízdo s kamerou s novým kamarádem, kterého Forest Service pojmenoval panem B. Nemáme tušení, odkud by pan B mohl být protože také není označen ani kroužkován.

V roce 2017 se Jackie a pan B pářili, ale Jackie nepoložila vejce. Vzhledem k tomu, že jí bylo pouhých 5 let (určeno vzorem zbarvení peří), je možné, že byla ještě příliš mladá.
Ale v roce 2018 položila Jackie vejce, která se vylíhla a byla pojmenována Stormy a BBB. BBB nepřežil silnou 24hodinovou dešťovou bouři a následující mrazivé teploty. Kuřata v tomto období (ve věku 6–1 / 2 týdnů) byla příliš velká na to, aby se kompletně vešla pod jejich rodiče, aby zůstala v suchu, věříme, že zemřel na podchlazení.
Stormy přežil. A pokračoval ve světové slávě díky tiskovým zprávám US Forest Service, které byly zveřejněny médii. Když Stormymu bylo téměř 8 týdnů, byl kroužkován na každém kotníku. Tým najal specializovaného biologa s horolezeckým výcvikem s federálním a státním povolením. Stormyho identifikační kroužek je fialový s číslem JR1.


V roce 2019 samička položila dvě vajíčka, přežilo jedno mládě, které dostalo jméno Simba.  Simby identifikační kroužek je modrý ZR1.

Odpovědi na časté otázky:

Co je to za hluk, který někdy slyším?
Kamera je napájena sluneční energií a hluk v pozadí během dne nabíjí baterie – je slyšet v systému, ale v hnízdě není slyšet, takže jej nemohou slyšet orli.

Jaký typ kamery se používá?
Jedná se o venkovní chráněnou kameru pro divokou zvěř od společnosti Axis.

Jak byla nainstalována kamera?
Byl najat biolog – horolezec – někdo, kdo chápe, jak vylézt na stromy a instalovat kamery, aniž by došlo k poškození stromu nebo jeho stanovišť. Tito speciální horolezci musí mít také federální i státní povolení potřebná k manipulaci s orly bělohlavými jako s federálně chráněným a ohroženým druhem.

Jak vysoko je hnízdo?
Odhaduje se, že hnízdo je asi 36,5 metrů vysoké, velmi blízko vrcholu borovice Jeffrey.

Neruší noční světlo orly?
Ne. Toto je infračervené světlo, které nevidí ani orli, ani lidé. Pouze speciální objektiv fotoaparátu dokáže zachytit tuto frekvenci světla, což nám umožňuje vidět hnízdo v noci.

Je pár spolu celý život?
Většinou ano, alespoň asi 95% času. Pokud kamarád z nějakého důvodu zmizí, druhý orel si najde nového kamaráda. A existují zdokumentované případy orlů, kteří jednoduše mění kamarády, aniž by nám dali vědět, proč to je.

Který orel je samice / samec?
Větší orel je samice. Obecně jsou samice orla bělohlavého větší než samci. Kromě velikosti je orly možné určit podle identifikačních znaků, jako je zobák, odchylky v peří a podobně.

Jak staří jsou tito orli?
Věk orlů lze určit až do věku 5 let, protože jejich zbarvení peří se mění podle jejich přibližného věku. Ve věku kolem 5 let nabývají na zralé zbarvení (hnědé tělo, plná bílá hlava a ocas) a jejich věk již nelze určit.

U orlů, kteří jsou v současné době na tomto hnízdě, je každý z nich v hnízdě od svého prvního rozmnožování, takže víme jejich věk. Jackie, samice, dosáhla věku 5 let na jaře 2017 (vylíhla se na jaře 2012) a Shadow, samec,dosáhl 5 let na jaře 2019 (vylíhl se na jaře 2014). Jackie bude tento rok 8 let a Shadowovi 6 let. Minulý rok byl Shadow poprvé rodičem.


Hnízdění 2020

V letošním roce samička Jackie snesla dvě vajíčka. První vajíčko položila 8.1 ,druhé o tři dny později 11.1. Předpokládané vylíhnutí je kolem Valentýna 14.2


Online přenos z hnízda – Friends of Big Bear Valley and Big Bear Eagle Nest Cam

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Big Bear

Videozáznamy:

Shadow i Jackie jsou v hnízdě za soumraku. Jackie začíná pokládat vajíčko č. 1, vydává několik měkkých vokalizací a nakonec vytlačí vajíčko.


Vajíčko č.2 a návštěvy létajících veverek

Zdroj: https://friendsofbigbearvalley.org, Cali Condor, Friends of Big Bear Valley and Big Bear Eagle Nest Cam

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares




(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)