Vědci z Mexické národní autonomní univerzity (UNAM) objevili zcela nový druh jedovatého pavouka a pojmenovali jej Loxosceles tenochtitlan.
O objev se zasloužil profesor biologie Alejandro Valdez-Mondragon, který si zpočátku myslel, že jde o pavouka Loxosceles misteca, který byl do oblasti zavedený přepravou okrasných rostlin. Tvora zkoumal společně se svými studenty z univerzity. Při provádění studií molekulární biologie obou druhů zjistili, že je úplně jiný.


Valdez-Mondragon také varoval, že tento jedovatý druh může lidi kousnout, pokud se cítí napaden, i když se obvykle skrývají v dírách mezi předměty, nábytkem nebo ve zdech.
I když kousnutí nejsou smrtelná, je známo, že pavouci Loxoceles – (Koutníci) mají silný jed ničící tkáň, který může způsobit nekrotické léze v kůži až 40 cm dlouhé. Proces hojení po kousnutí může trvat několik měsíců a nakonec může zanechat trvalou jizvu.

V případě dětí může být kousnutí ještě nebezpečnější, protože jed se může dostat do krevního oběhu a dojde k destrukci červených krvinek, i když tyto případy jsou velmi vzácné.
Mohou být nebezpečnější během období dešťů, protože samci hledají samice v noci a kvůli svému nevyzpytatelnému chování se mohou skrývat v látkách, prostěradlech nebo botách.

Jsou také přitahováni odpadky, protože se mohou živit hmyzem kolem něj a je známo, že samice jsou dvakrát tak jedovatější než samci.
Mexiko je zemí s nejvyšší rozmanitostí rodu Loxosceles, protože 40 ze 140 druhů, které existují na světě, je původem z Mexika.

Zdroj: 7news.com.au

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)