Na hnízdě orlů bělohlavých, v borovém lese Longleafu, poblíž severovýchodního pobřeží Floridy se objevil cizinec.
Čtyřletý orel se usadil na větvi nad hnízdem, Julie opustila inkubaci vajíček a mladého orla se snažila vyhnat. Romeo okamžitě skočil do hnízda a začal inkubovat.

Toto video, pořízené nočním infračerveným osvětlením, pochází z hnízda NEFL Bald Eagles Romea a Julie. Oba orli jsou velmi zaneprázdněni poslední dva dny, když chrání své území, hnízdo a vejce.
Julie poslední dny byla v hnízdě jen vzácně, Romeo inkuboval většinu dne. 12. prosince odpoledne přiletěla Julie a odletěla s Romeem pryč. S největší pravděpodobností chránili území. Romeo se po dvou hodinách vrátil zpět a okamžitě začal inkubovat vajíčka. Ale pak na větvi nad hnízdem přistál mladý orel bělohlavý. Romeo začal vokalizovat, ale pokračoval dál v inkubaci. Julie přiletěla do hnízda a společně s Romeem vokalizovali a dávali výstrahu vetřelci. Po chvíli Romeo odletěl vyprovodit vetřelce z oblasti, zatímco Julie inkubovala vajíčka. Poté co vyprovodil vetřelce z oblasti se Romeo usadil na větvi a čechral si peří. Julie si po delší době dopřála klidný spánek.

Líhnutí vajíček v hnízdě Romea a Julie očekáváme kolem 19. prosince.


Online přenos z hnízda AEF

Orel Bělohlavý na Floridě – webkamera (Samson a Gabrielle)

Video od flyeagle_78. © 2018 Nadace American Eagle.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)