Hnízdo orlů bělohlavých Harriet a M15 se nachází v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers.
Samička Harriet a M15 tvoří pár od roku 2015.
Sezóna 2018-2019 je sedmá sezóna, kdy společnost Dick Pritchett Real Estate poskytuje živý pohled do tohoto hnízda na jihozápadní Floridě.
SWFEC spolupracuje s úřady na ochranu volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistili bezpečnost orlů a nebudou rušit ani zasahovat do přírodních událostí v hnízdě. Přenos zobrazuje přírodu ve své pravé podobě a některé okamžiky nemusí být vhodné pro všechny diváky.Harriet a M15 přivítali dva krásné nové přírůstky do své rodiny. V teplém, jasném slunci se vyklubalo 23. prosince v 11:26 první z mláďat E12. E13 začal proces odtrhávání ze skořápky v noci z 24. prosince 2018, ve 22:35 hod. Byl viděn pod mámou. Postup líhnutí začíná mnoho hodin předtím, než se na vaječné skořápce objeví první trhlina nebo PIP. Mládě pracuje velmi tvrdě uvnitř vajíčka, aby se osvobodilo a vstoupilo do velkého nového světa.
Několik dní předtím M15 přinášel trávy a větve do hnízda a začal zásobovat spíž. M15 toužil vidět své nové drahocenné orly a okamžitě je začal krmit. První pokusy o krmení jsou nešikovné, neboť mláďata se snaží ovládat své svaly na krku. E12 a E13 se vylíhli v krátkém termínu po sobě, ale již jsou velmi obeznámeny s tím, že se snaží o jejich podíl na jídle. Rivalita je instinktivní a jsou programovány pro přežití přímo z vajíčka. Zdá se, že každý z nich byl občas submisivní, což je důležité pro přežití.

E12 a E13 jsou aktivní, zdravá mláďata a rychle se učí. Tyto dravci jsou rovnoměrně přizpůsobeny, protože bojují o první místo v době krmení. Jejich zápasy jsou krátké, každý dostane svůj podíl při častém krmení. Harriet i M15 dodávají každý den do hnízda své úlovky a zásoby potravin jsou bohaté. Po dobrém jídle E12 a E13 upadnou do spánku, rostou mílovými kroky v rámci mimořádné péče, kterou jim rodiče věnují.


E12 a E13 jsou silní a zvídaví orli. Již v prvním týdnu překonali hnízdící misku a vydali se zkoumat hnízdo. Vydávají se na kraj hnízda, kde podřimují na teplém slunci a větve využívají jako polštář. Harriet a M odlétají z hnízda na větev a dovolují svým mláďatům toulky po hnízdě, ovšem pod jejich pečlivým dozorem.

Oba E se naučili hledat stín, který máma a táta poskytují v horkých vlhkých dnech a hledají teplo pod nimi v chladnější době. Hnízdo je svět E12 a E13, které nyní prozkoumávají a za pár dní budou nahlížet z hnízda na pastvinu a pozorovat okolí. Harriet a M15 chrání a obhajují své E12, E13 a jejich území před jakýmikoli hrozbami. Jejich hnízdo je bezletová zóna a Harriet doprovázela z oblasti dospělého orla. M15 je vždy na stráži a pronásledoval nočního útočníka z hnízda.
Z poznámek dadsjazz


Online přenos
https://www.zoocam.info/orli-hnizdo/

Videozáznamy:

Líhnutí orlíčka E12Taťka M vidí poprvé své mládě

První pokus Harrietky o krmeníLíhnutí orlíčka E13

M krmí orlíčky

Sourozenecká rivalitaVe věku pěti dnů se E13 vydává mimo hnízdící misku

E jsou nyní ve věku 9 a 10 dnů a rostou rychle!

Děkujeme za videa Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)