Kamera se nachází v soukromé rehabilitační stanici Condor Sanctuary Ventana Wildlife Society v Big Sur, v Kalifornii, 3,2 km východně od Tichého oceánu v nadmořské výšce 853 m. Svatyně je obklopena nedotčenými pozemky US Forest Service, které jsou viditelné v pozadí. Hnízdo se nachází ve stromu sekvoje. Sekvoj je národním stromem Kalifornie. Sekvoj je stálezelený jehličnatý strom s úzce kuželovitou korunou dosahující výšky až 116 m a stáří až 2200 let.
Společnost Ventana Wildlife Society pečuje o kondory v Big Sur od roku 1997.


Webové kamery využívají živé přenosy ke sledování ohrožených kalifornských kondorů ve svatyni a pokud možno na aktivních divokých hnízdech podél centrálního pobřeží Kalifornie. Příležitostně jsou kondorům poskytována jatečně upravená těla telat, jako čistý (neolovnatý) potravinový zdroj, který pomáhá snižovat hrozbu otravy olovem, což je pro kondora hrozba číslo jedna. Biologové používají kamery jako nástroj k monitorování úspěchu hejna a sledování hnízda.
Samička se jmenuje Redwood Queen # 190 / a má číslo 90 na tagu jejího křídla, Sameček je King Pin # 167 / a má 67 číslo na tagu křídla.
Redwood Queen položila své vejce 29. února 2020. Mládě kondora se vylíhlo 25. dubna 2020

Online přenos z hnízda:

Kondor kalifornský – rehabilitační centrum Big Sur

Videozáznamy:

Mládě se začíná líhnout

Samička Redwood Queen # 190, krmí své nové kuřátko

Sameček Kingpin poprvé vidí mládě

Čtvrtý den po vylíhnutí

Zdroj: ventanaws.org/condor, videozáznamy Cali Condor

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)