Kamera je umístěna na hnízdě v Kaurland.Lotyšsko.Tato hnízdící oblast je známa od roku 1998 kdy bylo přírodní hnízdiště na zemi. Po několika neúspěšných hnízdních událostech na místě,bylo postaveno umělé hnízdo na stromě asi 10 metrů nad zemí.Od roku 2013 se každá hnízdící sezóna vyvíjí dobře.Hnízdo je tak velké,že by se v něm mohl stočit dospělý člověk.
V současné době žije na hnízdě rodina a samička zahřívá 3 vejce.Sameček je v blízkosti hnízda a chrání po celý den inkubující samičku.
První důkazy o hnízdění jsme letos zaznamenali ráno 22.března,když výr letěl z hnízda,kde jsme zahlédli i jedno vejce.Zbývající vejce samička snesla do 26.března.Mláďata se líhnou asi 35 dnů,což znamená,že první mládě se vylíhne koncem dubna.
Na kameře jsou nové technické možnosti – je možné dálkově nastavit zoom,takže životní události mohou vypadat velmi přesně.Za soumraku kamera pracuje s pomalou expozicí,což umožňuje i nadále pozorovat ptáky.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)