3.dubna v ranních hodinách napadl houser Vendelín čápici Marušku na hnízdě. Bohužel houser čápici zlomil křídlo ke zlomení zřejmě došlo při pádu z hnízda vahou housera. Pracovníci Makova husy zavřeli jinam, vejce hus přemístili pod domácí husy. Čápice Maruška byla ošetřena, má lehce zafixované křídlo, je pod dohledem veterináře, jsou jí podávána antibiotika a léky proti bolesti. Jde o velmi vážnou zlomeninu u ramenního kloubu, nejvíce co může Marušce pomoci je ponechat jí v blízkosti partnera, hnízda a vajec. 5 čapích vajec bylo přemístěno do líhně a nahrazeno podkladky. Čapí samička i přes velké zdravotní potíže občas střídá samečka Honzíka na hnízdě. Občas zajde na louku a snaží se jíst.
Miska s jídlem je čápům nyní podávaná u hnízda.
Byla to nešťastná shoda náhod, po dobu tří let husy i čápi hnízdili vedle sebe bez problému.

Aktuální zpráva z Makova od pana Libora:
Po konzultacích s veterináři dnes 6. dubna odvážíme samici čápa na specializovanou veterinární kliniku pro ptáky. Prvořadým úkolem je udržet čápici při životě, stále je ve velmi vážném stavu, a případně zkusit něco s křídlem. Tak jí držte palce.

Videozáznam:
https://www.youtube.com/watch?v=fUL2NSM2iac

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)