Sup hnědý webkamera živě, Španělsko

autor: | Bře 27, 2017 | Evropa, Živé kamery z přírody | 444 komentáře(ů)

Sup hnědý – popis

Sup hnědý je dravý pták, který se živí mršinami, převážně středně velkými a velkými zdechlinami savců. Dorůstá délky 98 – 107 cm. Sup hnědý má dlouhý krk, silný zobák a velká křídla. Většinou má černé nebo hnědé peří. Opeření se u pohlaví neliší. Jedná se o částečně tažného ptáka. V současné době je rozšířen v jižní Evropě, Asii a částečně severní Africe. Samice obvykle snáší jedno vejce. Mládě je v hnízdě čtyři měsíce a rodiče o něj starají. Když mládě povyroste a naučí se létat, létá s rodiči; nemůže jíst tuhé povrchové maso a tak musí počkat až jej sní rodiče a pak se můžou pustit do jídla. Ačkoliv to tak nevypadá, supi jsou velmi čistotní. Hnízdí ve skalách či horách nebo na stromech, v malých koloniích. Žije hodně i v savanách a pouštích.

Kamera 1
Díváte se na hnízdo supa hnědého („Aegypius monachus“) nacházející se na velké borovici lesní („Pinus sylvestris“) v národním parku Sierra de Guadarrama na jeho madridském svahu.

V této oblasti se nachází velká kolonie supa černého, ​​celkem asi 360 párů v Sierra de Guadarrama rozmístěných v různých jádrech, přičemž nejvýznamnější je Alto Lozoya (Rascafría, Madrid) s asi 153 páry.

Navíc je to jedna z nejvýznamnějších kolonií na světě.

Kamera 2

Tento projekt má podporu Nadace pro biologickou rozmanitost Ministerstva pro ekologickou transformaci a demografickou výzvu (MITECO) v rámci Plánu obnovy, transformace a odolnosti (PRTR), financovaného Evropskou unií – NextGenerationEU

V Serra de Tramuntana na Mallorce žije jediná ostrovní populace supů černých („Aegypius monachus“) na světě.

Děkujeme provozovatelům webkamery:

Home

Home

Sup hnědý – živěOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)