Hnízdo supa hnědého se nachází ve Španělsku v oblasti Rascafría.
Online přenos zajišťuje ornitologická společnost SEO/BirdLife.
Mladý sup byl pojmenován Sombra. Jedná se o 1.000 mládě hnědého supa, který byl kroužkován ve zvláštní ochranné oblasti pro ptáky Alto Lozoya (Madrid). Vylíhl se 25. dubna
Mládě má již 75 dní a čeká ho ještě dalších 40 dní vývoje. Na nohu mu byl umístěn oficiální kovový kroužek s písmeny na dálkové čtení a bylo odebráno několik biologických vzorků pro stanovení pohlaví a studium jeho zdravotního stavu. Kroužek pro jeho snadnou identifikaci mu zůstane po celý jeho život. Technik SEO / BirdLife, který mládě kroužkoval, je Javier de la Puente, odborník a veterán, který kroužkoval stovky ptáků.
Letos se v kolonii nachází 84 mláďat, která byla z větší části již kroužkována. S tímto mládětem je dosaženo v kolonii Alto Lozoya SPA tisíce mláďat s kroužkem v oblasti Sierra de Guadarrama (Madridské společenství). Tato práce je zásadní pro znalosti a řízení této populace. Pomohlo to poznat příčiny a body úmrtnosti a sledovat návrat mnoha ptáků narozených v kolonii, kteří se po několika letech vrátili k vlastnímu chovu.Sup hnědý hnízdí převážně v horách, nikde není hojný a v Evropě je takřka vyhuben. Proto je zařazen v Červeném seznamu ohrožených druhů IUCN jako zranitelný.
Je současně největším ptákem Evropy. Váží 12 kg, v rozpětí křídel dosahuje 2,5 m. Nežije až tak společensky, jak je známo u jiných druhů supů. Většinou je vidět sám nebo v párech. Partneři si hnízdo staví na stromech, může mít 1 m na výšku a v průměru až dva metry. Samice snáší jediné vejce, na sezení se oba rodiče střídají 55 dní. O mládě pečují 4 měsíce.Online přenos:

Sup hnědý webkamera živě, Španělsko
Videozáznam

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)