Šestým rokem vysílá společnost DOC online přenos 24/7 z hnízda albatrosů královských v kolonii nedaleko města Dunedin na Novém Zélandu. Jedná se o jedinou chovnou kolonii albatrosů na jižní polokouli, kde je vidět severní královský albatros v přirozeném prostředí.
Na Taiaroa Head sídlí téměř 10 000 mořských ptáků. Některé druhy jsou přítomny pouze po část roku v době hnízdění.
Díky úsilí ministerstva ochrany Nového Zélandu byli hnízdící albatrosi v Taiaroa Head kroužkováni a jejich jednotlivé historie byly zaznamenány v předchozích hnízdních obdobích. Kamera Royal Albatross má od začátku sezóny 2015/2016 každý rok jinou hnízdní dvojici.


Letošní pár, který vidíme na kameře jsme sledovali již v roce 2018. Jedná se o samičku LGL a samečka LGK
LGL se vylíhla v roce 2008 a je to 13letá samice spárovaná se samcem LGK, který se vylíhl v roce 2009. Jsou spolu od roku 2017 a stali se naším párem Royalcam pro sezónu 2018/2019. Jejich první období rozmnožování produkovalo vejce, ale později mládě zemřelo. V roce 2019 jejich kuřátko Karere úspěšně opustilo hnízdiště.
Samička LGL snesla vajíčko 7. listopadu 2020. LGL / LGK jsou párem Royalcam pro sezónu 2020/21!
Líhnutí v hnízdě Royalcam začalo 21.ledna. Prasklé vejce bylo přesunuto do inkubátoru pro bezpečné vylíhnutí bez much.

Hnízdo bylo nastříkáno přípravkem proti parazitům Avian Insect Liquitator, takže v hnízdě by neměly žít žádné mouchy, pokud vylíhlé mládě vrátí do hnízda. Je zásadní zabránit tomu, aby mouchy snášely vajíčka do otevřeného vajíčka, protože výsledné larvy / červi by sežrali líhnoucí kuřátko. V průběhu let to byla nejvyšší příčina úmrtnosti mláďat albatrosů v Taiaroa Head.


Mládě se vylíhlo 24. ledna 2021. Po vylíhnutí v inkubátoru vrátila strážkyně Julia mládě do hnízda. Po dobu dalších dvou týdnů budou strážci mládě vážit každý den a poté jednou týdně, dokud nedojde k zajištění, že kuřátko bude mít zdravou váhu.
Nyní se budou rodiče střídat na hnízdě v krmení mláděte v příštích pěti nebo šesti týdnech. Potom nechají mládě nehlídané, kromě krmení, dokud se neopeří. Pohlaví mláděte v této fázi není známo. Mládě albatrosa stráví dalších osm měsíců poblíž hnízda, než se vydá na moře.

Online přenos z hnízda:

Albatros královský webkamera z hnízdění

Videozáznamy:

Strážci Theo a Julia berou vejce k líhnutí v inkubátoru


Po vylíhnutí v inkubátoru vrací Julia mládě do hnízda.

Strážci DOC Jim & Theo přišli zvážit a zkontrolovat nové mládě.

Zdroj: The Royal Albatross Centre, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares




(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)