Pár orlovců říčních Charlie a Charlotte si postavili pohodlné hnízdo na vyvýšené plošině s výhledem na malebnou krajinu a pole. Hnízdo se nachází v Charlo, Montana.
Před návratem orlovců ze zimoviště navštěvují hnízdo Bernešky velké.


Berneška velká je velký druh ptáka z řádu vrubozobých. Berneška velká je větší než husa velká délka těla 80–105 cm, hmotnost 3,67–5,41 kg, s nápadně dlouhým krkem. Peří je převážně hnědavé, vespod světlejší, krk a hlava jsou leskle černé, s velkou, čistě bílou skvrnou. Na svrchní straně těla a bocích je jemné vlnkování tvořené béžovobílými špičky per. Obě pohlaví jsou zbarvena podobně, mladí ptáci mají světlé proužkování na hřbetě a bocích nerovnoměrné a hůře patrné, liší se také světleji hnědočernou hlavou a krkem a hnědavým odstínem „podkrčníku“. Severoamerický druh, introdukovaný do několika zemí Evropy. Částečně tažná. Hnízdí v močálech, jezerech, podél řek i mořských pobřeží. V České republice se vyskytuje nepravidelně po celý rok, hlavně v zimě.


Online přenos

Orlovec říční – webkamera z Montany

Videozáznamy

Bernešky na hnízděBerneška na hnízdě

Tři BerneškyOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)