Hnízdo puštíků vousatých se nachází v západní Montaně. Kamera je umístěna naproti dutému stromu, kde mají puštíci velké hnízdo. Puštík vousatý je největším druhem sovy v Severní Americe! Má se za to, že stejný pár tu hnízdí poslední tři roky.


Toto hnízdo je součástí výzkumného projektu. Součástí tohoto výzkumu je kroužkování, které biologům a ornitologům poskytuje důležité informace o puštících vousatých v této oblasti.
Organizace ORI udržuje všechna příslušná federální a státní povolení k provádění této práce a každá očíslovaná sova je registrována u Bird Banding Lab v Marylandu. Nejenže kroužkují kuřata, ale i dospělé, když je to možné.
Může být pro vás překvapivé, nebo dokonce zneklidňující vidět kuřata odebraná z hnízda nebo samce zajatého v síti. To je součástí výzkumu volně žijících živočichů. A zatímco je organizace první, kdo připouští, že se jedná o formu obtěžování, bezpečnost a pohoda sov je vždy jejich prioritou číslo jedna. Čím více víme, tím více můžeme účinně pomoci studovanému druhu. Kromě toho, po kroužkování, když jsou vypuštěni nebo vráceni do hnízda, téměř okamžitě se vrátí do svého normálního života. Pokud jde o výzkum volně žijících živočichů, je kroužkování jedním z nejméně invazivních opatření.

Další část tohoto projektu zahrnuje snahy o zachování druhů. S rostoucí populací organizace vytváří modely hnízdních stromů a stanovišť pro puštíky v Montaně. Poté ověří model v dalším potenciálním prostředí puštíka vousatého, abychom zjistili jeho potenciál.


25. května dostala mláďata puštíka vousatého kroužky.
Obě mláďata mají očíslovanou zamykací kovovou páskou kolem levé nohy, která je registrována u Bird Banding Lab v Marylandu. Pokud budou někdy znovu zachyceny nebo viděny na kameře, můžeme se naučit důležité informace o jejich pohybech a historii života.
Předtím, než mláďata vyletí z hnízda se obvykle kroužkují. To zahrnuje lezení po žebříku, k jejich vyndání z hnízda a přinesení na zem, aby se zvážila, změřila a okroužkovala. Nejstarší kuřátko vážilo 610 gramů ve věku 26 dní, mladší vážilo 560 gramů ve 22 dnech. Po kroužkování a vážení ornitolog vrátil mláďata zpět do hnízda.
Při kroužkování mláďat se ornitologům podařilo odchytit a kroužkovat i samce. Samici se nepodařilo chytit.
Samec má nyní na levé noze kroužek. Je to tak působivá sova – velká, silná a extrémně ostražitá. Vážil 860 gramů.

Online přenos z hnízda:

Puštík vousatý webkamera z hnízda

Jak ve videu uslyšíte, toto konkrétní hnízdo je nestabilní. Ornitologové budou tento problém konzultovat s odborníkem na lesnictví, aby zjistili jak tento kmen posílit. Kmen je vysoký 9 metrů a již se naklání. Všechny práce musí být schváleny vlastníkem půdy. Kmen chce organizace zachovat pro další hnízdění, až sovy opustí bezprostřední oblast.


Videozáznam kroužkování:

Tato hustě zalesněná oblast hraničí s otevřeným polem, což je ideální pro lov kořistí.. Lesem protékají malé potoky a je to hlavní koridor divoké zvěře pro hory Mission s jeleny, ptáky a dokonce i medvědy grizzly, kteří cestují touto oblastí.
Toto místo společnost ORI nazvala „Jim’s Place“ jako poctu hostiteli kamery, který neočekávaně zemřel během instalace fotoaparátu.
Owl Research Institute (ORI) se věnuje vědeckému výzkumu divokých sov – jejich ekologii, přirozené historii a vztahům přírodních stanovišť. Společnost byla založena v roce 1988.

Protože sovy jsou chronicky nedostatečně prozkoumány a špatně pochopeny, snaží se poskytovat vysoce kvalitní, dlouhodobé studie sov a tato zjištění využívají k podpoře ochrany.

Výzkumný ústav sov je nezisková organizace 501 (c) 3, organizace osvobozená od daní a je financována především z grantů nadací, společností a jednotlivců.

První mládě opustilo hnízdo


Druhé mládě úspěšně opustilo hnízdo

Zdroj: Owl Research Institute, záznam kroužkování natočil Daniel J. Cox, videozáznamy – Mairzedotes

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)