Mladá vrána byla přinesena jako kořist do hnízda orla bělohlavého. Mládě začalo prosit o jídlo, orel ji nezabil, ale místo toho se o ni začal starat, jako by to byl jejich vlastní. Tento pár orlů má v hnízdě mladého orla, druhé vejce se nevylíhlo a rozpadlo se.
Rodiče vrány byli vidět, jak létají kolem orlího hnízda a chtějí získat své mládě zpět.


Na soukromé části útesu White Rock v Britské Kolumbii s výhledem na Boundary Bay je malý háj jehličnanů. Jeden strom, je asi 31 metrů od zadní verandy domu, je na něm orlí hnízdo. Majitel daroval tří kamery s možností naklápění a přibližování (PTZ), abychom mohli sledovat toto aktivní orlí hnízdo. V roce 2010 chovali orli dvě kuřata a první kamery byly nainstalovány pro hnízdní sezónu 2011. V roce 2016 orli postavili nové hnízdo na nedalekém stromě a detailní kamera byla přesunuta a byla přidána čtvrtá kamera na rok 2017.
Květen – červen je vrcholným obdobím pro vrány v této oblasti. Mláďata vrány, která rostou, než vyletí, se pohybují kolem hnízda po větvích a procvičují křídla. Jejich letové peří není úplně dospělé a jsou omezena na tyto větve. Ještě důležitější je, že jsou také vystaveni predaci orlům, kteří cítí zranitelnou kořist. Konflikt orla a vrány, který dominuje těmto druhovým interakcím po zbytek jejich života, je zde zakořeněn.
Pokud se mladé vrány vylíhnou, mohou snadno obklíčit protivníka a otravovat orly po zbytek života.

Zaznamenali jsme neobvyklý incident, kdy orli White Rock přinesli do hnízda živou vránu. Predace orlů na mladých vránách je velmi častou každoroční událostí. Alespoň tady na severozápadním pobřeží. Nejčastěji malou vránu vážící pravděpodobně méně než 140 gramů orel konzumuje před návratem do hnízda, takže frekvence mladých vran není tak zřejmá.

V tomto případě je zajímavé, že mládě bylo do hnízda přineseno živé. Můžeme spekulovat o tom, proč tomu tak je, možná mladí orli dostávají příležitost tímto způsobem zabíjet své vlastní jídlo, možná byla mladá vrána přinesena do hnízda jako živá potravinová rezerva.

Videozáznamy:
Orel přinesl mládě vrány do hnízda


Samička krmí mladého orla, malá vrána vše sleduje a křičí, prosí o jídlo., ale nic nedostane.
Výkřiky mladé vrány nejsou stejné jako u orlů, a proto nevyvolávají od dospělých odpověď na krmení. Kromě toho, mladá vrána otevírá zobák, aby byla nakrmena- orel to nedělá.

Vrána stále prosí o jídlo, její rodiče slyší její výkřiky. Dospělé vrány neustále krouží kolem hnízda a pokouší se zachránit své mládě, ale přesto mu nemohou pomoci. Vrány jsou velmi inteligentní a mají vynikající paměť a na tento únos nezapomenou.


Statečné mládě vrány uhynulo. Zemřelo zadušením, když si na něj mladý orel lehl.

Zdroj: hancockwildlife.org, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)