Soví budka se nachází od roku 1999 v zahradě Jima Carpentera, prezidenta a generální ředitel CEO společnosti Wild Birds Unlimited.
Budka byla obsazena v roce 2003 a od té doby hostila několik hnízdících párů sov. Kamerový systém byl instalován v roce 2012 s bezpečnostní kamerou Axis P3364-LVE a mikrofonem namontovaným na straně budky. Od roku 2012 je kamera Wild Birds Unlimited Barred Owl Cam součástí sítě Bird Cam Network společnosti Cornell Lab of Ornithology. Vnější kamera byla přidána v roce 2018, takže můžeme všichni sledovat dění venku na bidýlku, když se sovičky opeří. Aby dravci, jako jsou mývalové, nemohli prozkoumat hnízdo, bylo kolem stromu omotáno hliníkové lemování.


Poslední aktualizace proběhla v roce 2021 pomocí bezpečnostní kamery Axis P3375-LVE 1080p s mikrofonem. Infračervený osvětlovač v budce znamená, že můžete sledovat příchody a odchody sov po celou noc (nebojte se – světlo je pro sovy neviditelné). Kamera a mikrofon jsou připojeny přes ethernetový kabel o délce 61 metrů k modemu a počítači v Jimově domě. Zaměstnanci Cornell Lab of Ornithology přebírají a streamují video na internet a sledují a aktualizují akci na Twitteru.
Každý rok leze zkušený horolezec na strom, aby se budka udržovala, sundala se kvůli opravám a vylepšením kamery a aby se vyčistil objektiv. Vše se děje před hnízděním, jakmile začne hnízdění sovy potřebují klid.

Prezident a generální ředitel Wild Birds Unlimited Jim Carpenter prošel návrhy jmen pro sovy pro rok 2021 a oficiální jména pro hnízdění této sezóny jsou „Pignut“ a „Hickory“. „Díky téměř 3600 účastníkům, kteří navrhli jména pro sovičky. Doufáme, že vás baví sledovat Pignuta a Hickoryho, jak pokračují ve vývoji v hnízdě dalších pár týdnů, než vyrazí do okolního lesa,“ poznamenal Jim Carpenter.
V Jimově poznámce níže najdete postup výběru: „Páni, děkuji všem za všechny vaše návrhy jmen – celkem 3600! Vlastně jsem se podíval na každý jednotlivý záznam a musím říct, že byly všechny velmi chytré, vtipné a inspirativní“.
V hlasování se objevila jména z filmů a televize (například Lucy & Ricky), indiánská jména jako Koko a Opa dokonce názvy související s vakcínami jako je Moderna a Pfizer a jména inspirovaná přírodou Snow a Frost a mnoho roztomilých jmen například Bob a Weave a Cutie a Sunshine.
„Ale nakonec jsem viděl tento návrh a prostě mě připadal velmi originální, velmi roztomilý a velmi relevantní. Tyto dvě sovičky budou letos pojmenovány Pignut & Hickory!“ řekl Jim Carpenter.

Budka pro sovy je připevněna k 29 metrovému stromu ořechu ve výšce 10 metrů, velmi silnému a vznešenému domorodému stromu, který nejen poskytuje domov těmto ptákům, ale také krmí ptáky, veverky a mnoho dalších zvířat svými ořechy. Je také hostitelem mnoha můr a motýlů kladoucích vejce, které poskytují larvy hmyzu potřebné pro většinu všech ptáků hned po vylíhnutí. Domorodé stromy, keře, vinná réva a květiny jsou klíčem k přežití ptáků v budoucnu, takže se těšíme na sledování Pignuta (menší sovičky) a Hickoryho po dobu následujícího 1 týdnu, dokud se neopeří. Doufejme, že nás tyto roztomilé sovičky inspirují k zachování a vytvoření stanovišť pro ptáky a všechnu ostatní divokou zvěř.

Hnízdění 2021

8.března samička snesla první vajíčko
11.března druhé vajíčko
První mládě se vylíhlo 9.dubna, druhé 11.dubna

Online přenos z hnízda:

Puštík proužkovaný webkamera

Videozáznamy:

Samička odlétá z budky a umožňuje nám pohled na dvě mláďata

Dva týdny stará mláďata

Krmení

Jeden z dospělých přinesl jako potravu netopýra

Zdroj: allaboutbirds.org, videozáznamy Cornell Lab Bird Cams

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)