Hnízdo Big Bear se nachází v národním lese San Bernardino. Veškerý přístup kolem hnízda
je uzavřen veřejnosti, kvůli ochraně orlů. Tento kamerový systém je napájen ze solárních panelů. Velké Medvědí jezero ( Big Bear Lake) je přehradní nádrž v San Bernardino Mountains, v okresu San Bernardino County, ve státě Kalifornie, USA. Jezero dostalo jméno podle medvědů Grizzly, kteří byli spolu s domorodci původními obyvateli této oblasti. Náleží k povodí řeky Santa Ana. Okolí nádrže je vyhledávanou rekreační oblastí.První vajíčko v sezóně 2018 samička snesla 3. ledna a mládě se vylíhlo 11. února.
Druhé vajíčko bylo položeno 6. ledna, mládě se vylíhlo 12. února
Mláďata byla pojmenována Stormy a Baby Big Bear.
Jedno z mláďat (Baby Big Bear) zemřelo přes noc, nejpravděpodobnější příčinou byla hypotermie (nižší tělesná teplota, než je normální), které předcházelo deštivé počasí a teploty kolem bodu mrazu.
28. března byl Stormy kroužkován a mrtvé mládě bylo odstraněno z hnízda.
26. dubna mladý orel Stormy předčasně opustil hnízdo, když spadl z větve. Nějakou dobu pobýval na větvích pod hnízdem než dokázal vylétnout zpět na hnízdo. Několik dní se ještě zdržoval v oblasti, než se vydal svou vlastní cestou.
Po odletu původního samečka se v hnízdě začal zdržovat mladý samec, který usiluje o přízeň samičky.
Nosí do hnízda pro samičku různé „dárečky“ např. šišky. Občas přinese podestýlku a nové větve, které umisťuje v hnízdě. Zdá se, že samičce se jeho náklonnost zamlouvá.
Mladý sameček byl pojmenován, dostal jméno Shadow – Stín.Videozáznamy:
Mladý orel přináší do hnízda seno

Mladý sameček přemisťuje šišku a větve v hnízděStín je na větvi, když samička BB přiletí do hnízda s větvičkou. Poté seskočí do hnízda a začne s úpravou.

Další úprava hnízda

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)