Pracovníci Raptor Resource Projekt dokončili práci na Severním hnízdě v Decorah, kde vyměnili dvě kamery, sundali starou techniku a změřili severní hnízdo. Vnější měření hnízda – nejvzdálenější klacek k nejvzdálenější větvi – je 3,35 metrů na 2,51 metrů. Vnitřní měření – část, kterou orli používají – je 1,9 metrů na 1,82 metrů. Je těžké změřit výšku na tomto hnízdě, ale přibližně je 1,2 m. vysoké. Je to velké hnízdo!


V Decorah u líhně vyčistili kamery, postavili startovací hnízdo na N1 a nechali v novém hnízdě N1 a N2B pro orli pstruha.
Nové startovací hnízdo N1 – základ hnízda je z drátů, na kterých jsou přidané větve a mulč. Zaměstnanci líhně viděli každý den ráno samičku Mámu Decorah a samce M2 kolem líhně, takže doufáme, že se vrátí. Orlí kamery budou brzy opět online!

Videozáznam stavby nového hnízda N1

V letošním roce odchovali Máma Decorah s DM2 tři mladé orly. Pro třetí společné hnízdění si bohužel vybrali vzdálený strom, na kterém nebyla umístěna kamera.
Pokládání vajec začalo 24. nebo 25. února. Líhnutí začalo 4. dubna nebo 5. dubna. 16. dubna Robin Brumm potvrdil tři mláďata. Mladí orli začali opouštět hnízdo kolem 20. června.

Zdroj: Raptor Resource Projekt

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)