E17 a E18 jsou ve věku jen něco málo přes osm týdnů a dělají velké pokroky, když se všechny prvky jejich vývoje spojují. Jejich chování a osobnosti se mění a rozvíjejí se. Jsou vyrovnaní a připraveni, když stojí a chodí po hnízdě a hledají předměty zájmu a nějaké jídlo. Jsou zvědavější a ostražitější, když pozorují život, co se děje mimo hnízdo. Větrné dny je povzbuzují, aby cítili vzduch v krásně natažených křídlech pro silné cvičení křídel. Jejich koordinace se zlepšuje, protože pochopili, držení a přepravu kořisti nohama a zobáky. Harriet přidala ve středu do hnízda novou silnější větev, aby si procvičili větvení. Jejich další kroky budou vyšší vznášení se a skok na větev mimo hnízdo.


Harriet a M15 vyzývají své chytré orlíky a denně přidávají nové lekce. Většina dodávek jídla je ponechána na to, aby se o sebe postarali a jedli sami. E18 je první, kdo se vrhl na jídlo rychlým uchopením a obranou křídel. E17 stále hraje roli v ovládnutí a krádeži kořisti. Harriet je zapojuje do tahacích soutěží a občas jí jídlo, pokud jsou orlíci příliš pomalí. Tyto lekce jsou nezbytné pro jejich schopnost získat a udržet si svůj podíl jídla na přežití. Harrietina houževnatost je vyvážena její něhou, když stále živí své rostoucí děti. Harriet je v režimu plné maminky, když je kontroluje, probírá jejich peří a stojí s nimi v hnízdě ve větrných dnech a přes noc. M15 má to štěstí, že unikl z cesty s nepoškozenými prsty na nohou.

Harriet a M15 chránili E17 a E18 před vetřelci na tomto území. Zdá se, že sovy létajíci v noci jsou v této sezóně problematičtější. Jejich hnízdo je poblíž a mohou si oblast prohlížet jako své území. Zůstávají spolu jako rodinná jednotka mnohem déle než orli. Doufejme, že se přesunou do vzdálenějších lovišť. Harriet a M15 budou i nadále chránit svou drahocennou rodinu, protože E17 a E18 jsou blíže k tomu, aby chytili mohutný vítr v majestátních křídlech a cítili svobodu letu.

Online přenos z hnízda:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera


Ve věku osmi a půl týdne je orlíky někdy těžké rozeznat. Jak zjistit, kdo je kdo, je pohled na jejich ocasy. Ocas E18 má na špičkách více bílé barvy a konce jsou roztřepené. Ocas E17 je tmavý a nemá roztřepené konce.

Videozáznamy:

E17 cvičí mávání křídel po celém hnízdě, získává dobrou výšku a zvedá se!

E pokračují v cvičení křídel! E17 předvádí působivé cvičení.

M přináší potravu do hnízda


Mladý, dvouletý orel na větvi hnízdního stromu

Aktivní cvičení s křídly pokračuje a E17 procvičuje křídla a skáče přímo přes E18, aby se dostal na druhou stranu hnízda.

Děkujeme společnosti SWFEC a Dick Pritchett Real Estate, za to, že nám umožňují sledovat tyto úžasné orly.

Zdroj: Nest Notes od dadsjaz videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)