Vyberte stránku

Kamera zachycuje noru papuchalků a jejich rodinný život na ostrově Seal NWR.
Papuchalci bělobradí pohlavně dospívají ve věku 4–5 let, jsou monogamní a hnízdí v koloniích. Využívají přitom převážně nor vyhloubených na travnatých svazích, ale hnízdí též mezi skalami nebo balvany. Na úpravě budoucího hnízda, které později vystýlají trávou, peřím nebo mořskými řasami, se podílí především samec.
Národní společnost Audubon chrání ptáky a místa, v celé Americe využívající vědu, obhajobu, vzdělání a ochranu na mnoha místech. Od roku 1905 je vizí Audubonu svět, ve kterém lidé a divoká zvířata prospívají. Audubon je nezisková organizace.Posláním Národní společnosti Audubon je „zachovat a obnovit přirozené ekosystémy se zaměřením na ptáky, další volně žijící zvířata a jejich stanoviště ve prospěch lidstva a biologické rozmanitosti Země“.
V roce 1973 zahájil Dr. Stephen Kress Projekt Papuchalk na ostrově Seal a dodnes zůstává ředitelem. Seal Island je neobyvatelný, na ostrov mají přístup pouze biologové a tak přímý přenos zobrazuje přírodu v její nejčistší podobě.
Atlantičtí papuchalci tráví většinu času na moři – přicházejí na zemi každý rok na jaře, kde žijí v koloniích a vychovávají svá mláďata . Létají, plavou po celý rok bez ohledu na počasí.


Na kamerách můžeme spatřit papuchalky na ostrově Seal National Wildlife Refuge u pobřežního státu Maine.
Kamera je umístěná na ostrově který tvoří převážně žulové bloky a nízkorostoucí vegetace.
V každé snůšce je jen jedno vejce, na jehož 39–45 dnů dlouhé inkubaci se podílí oba rodiče. Mláďata jsou pak opeřena asi
ve věku 49 dnů. V tomto věku opouští hnízdo a hned se vydávají do moře.
Samička snesla vajíčko 15. května. Předpokládané líhnutí mláděte je v rozmezí 23.-29. květnaVideozáznamy:
15. května v 11:10 AM snesla samička jediné vajíčko

Zpomalené záběry

Přidejte se k nám!

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme. Nyní prosím dokončete svou registraci kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám zaslali

Pin It on Pinterest