Hnízdo se nachází na soukromém pozemku u Prairie Du Chien, ve Wisconsinu. Hnízdní box, je umístěn na straně tradiční stodoly, skýtá výhled na louky, které se svažují do kopců a lesů. Nedaleký potok protéká hluboce vyříznutým vápencem a spojuje se s řekou Mississippi zhruba 6.5 kilometru západně od hnízda. Tato nádherná kombinace travních porostů, lesů a vody podporovala hnízdo již více než 25 let a je vynikajícím příkladem stanoviště, které poštolky potřebují k přežití.
Online přenos z hnízda poštolky pestré zajišťuje nezisková organizace Raptor Resource Project, kterou založil v roce 1988 Bob Anderson. Raptor Resource Project se specializuje na ochranu sokolů, orlů, orlovců, jastřábů a sov. Vytvářejí, zlepšují a přímo udržují více než 50 hnízd a hnízdišť. Jejich úkolem je zachovat a posílit populace dravců, rozšířit účast na zachování dravců, pomáhají a podporují novou generaci ochranářů. Kamera poštolky pestré je spolupráce mezi laboratořemi Cornell Lab nebo Ornithology a projektem Raptor Resource Project.Obecně se poštolky vrací do hnízda v únoru nebo březnu. Snášení vajec začíná v dubnu nebo květnu a vejce inkubují zhruba 26 až 32 dní po snesení posledního vajíčka. Mladé poštolky se opeří ve věku od 28 do 31 dnů. Stejně jako mláďata sokola stěhovavého, mladé poštolky zůstávají poblíž hnízda před odletem v pozdním létě, kde je rodiče krmí a učí lovit. Jedí bezobratlé živočichy, drobné hlodavce a ptáky, včetně kobylek, cikád, dále pojídají brouky, vážky, pavouky, motýly a můry, myši, malé hady, ještěrky a žáby.
Nenechte si ujít pohled zvenčí! Druhá kamera byla instalována tak, aby poskytovala pohledy z vnějšku, aby diváci mohli pozorovat příchody a odchody poštolek, stejně jako mláďata, jakmile začnou koukat ven.Hnízdění 2019
Položená vejce
Vajíčko #1 – 4/18/19 čas 8:45 am
Vajíčko #2 – 4/20/19 čas 8:57 am
Vajíčko #3 – 4/22/19 čas 9:33 am
Vajíčko #4 – 4/24/19 čas 9:39 am

Online přenos Raptor Resource Project

Poštolka pestrá – webkamera Wisconsin Raptor Resource Project
Videozáznamy Cornell Lab Bird Cams

Sameček přináší do hnízda samičce kořist

Sameček přináší samičce hada
Další donáška hada a pohled na vajíčka

Opět další had dodán do hnízda, ale samička nejeví zájem. Pohled na tři vajíčka.
Sameček přináší samičce hraboše

Samička snáší čtvrté vajíčko

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)