Poštolka pestrá – webkamera Wisconsin Raptor Resource Project

autor: | Čvn 22, 2018 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 81 komentáře(ů)

Poštolka pestrá – popis

Hnízdo se nachází na soukromém pozemku u Prairie Du Chien, ve Wisconsinu. Hnízdní box, je umístěn na straně tradiční stodoly, skýtá výhled na louky, které se svažují do kopců a lesů. Nedaleký potok protéká hluboce vyříznutým vápencem a spojuje se s řekou Mississippi zhruba 6.5 kilometru západně od hnízda. Tato nádherná kombinace travních porostů, lesů a vody podporovala hnízdo již více než 25 let a je vynikajícím příkladem stanoviště, které poštolky potřebují k přežití.
Online přenos z hnízda poštolky pestré zajišťuje nezisková organizace Raptor Resource Project, kterou založil v roce 1988 Bob Anderson. Raptor Resource Project se specializuje na ochranu sokolů, orlů, orlovců, jastřábů a sov. Vytvářejí, zlepšují a přímo udržují více než 50 hnízd a hnízdišť. Jejich úkolem je zachovat a posílit populace dravců, rozšířit účast na zachování dravců, pomáhají a podporují novou generaci ochranářů. Kamera poštolky pestré je spolupráce mezi laboratořemi Cornell Lab nebo Ornithology a projektem Raptor Resource Project.

Poštolka pestrá je jediným zástupcem poštolek na americkém kontinentu. V Severní Americe je nejběžnějším zástupcem rodu Falco.
Svou velikostí 19 – 21 centimetrů patří za nejmenšího zástupce rodu Falco v Severního Americe. Rozpětí křídel se pohybuje mezi 50 – 60 centimetrů; samice jsou obvykle větší než samci. Hmotnost samce dosahuje 120 gramů, u samic je to až 166 gramů.
Samci mají šedomodrá křídla s černými tečkami, hřbet je červenohnědý, spodina těla je bílá s černými tečkami. Ocas je červenohnědý, přechází v černý pás a je zakončený bílou nebo červenohnědou špičkou. Samice mají červenohnědý hřbet i křídla s množstvím úzkých černých pásků.
Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://www.raptorresource.org/birdcams/american-kestrels/

Poštolka pestrá – živěOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)