Tato živá kamera nahlíží do hnízda orlů bělohlavých postaveném na dubu v odlehlém údolí severně od Decorah.
Nezisková organizace Raptor Resource Project byla založena v roce 1988 Bobem Andersonem. Specializuje se na ochranu sokolů, orlů, orlovců, jastřábů a sov. Vytváří, vylepšuje a přímo udržujeme více než 50 hnízdních lokalit a hnízd, zajišťujeme školení v oblasti hnízdění a vyvíjí inovace v oblasti řízení a sledování hnízdišť, které přibližují lidi přírodnímu prostředí. Jejich posláním je zachovat a posílit populace dravých ptáků a podporují novou generaci ochranářů.V noci 29. srpna během silné bouře orlí hnízdo spadlo.
Tým RRP orlům na stromě postavil platformu a na ní základ nového hnízda. Orli si postupně začali dostavovat hnízdo k obrazu svému. Nebylo jednoduché určit zda se jedná o původní pár, jelikož orli z hnízda Decorah Sever nejsou kroužkovaní. Tým RRP zkoumal archivní fotografie z roku 2016 až do současnosti a potvrdili, že na hnízdě je stejný orel, pan Severní v hnízdící sezóně 2019, ale došlo ke změně samičky paní Severní. V hnízdící sezóně 2019 je na hnízdě nová samice, která dostala jméno DNF (Decorah North Female). Nevíme, co se stalo s původní samičkou paní Severní.
První vejce na hnízdě Decorah Sever snesla samička 21.2. v 15:23 CT.
Jelikož se jedná o novou samičku, nevíme zda bude ještě snášet jedno, nebo dvě vajíčka. Necháme se překvapit.Online přenos z hnízda:

Orel Bělohlavý – hnízdo Decorah Sever

Videozáznamy:

Činnost na hnízdě, krásný zoom na samečka

Video s velkým detailem a pěkným pohledem na zasněžené údolí. Králík k obědu.Zlaté ranní slunce, mladý jestřáb u hnízda a první vejce pro tuto sezónu a tento pár.

RRP potvrdila, že samička snesla vajíčko ve 3:23 hod. Můžete vidět DNF v práci a konečné tlačení vajíčka.Asistence samečka a první rolování vajíčka

První vejce hnízdící sezóny – plná verze

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)