24 km dlouhé údolí Big Bear Valley s nádherným jezerem leží uvnitř národního lesa San Bernardino v jižní Kalifornii. Náleží k povodí řeky Santa Ana. Okolí nádrže je vyhledávanou rekreační oblastí. BIG BEAR VALLEY je 7. biologicky nejrozmanitější místo v zemi!


Cílem nezisková organizace Friends of Big Bear Valley je udržovat nedotčenou krásu a jedinečné prostředí tohoto velmi zvláštního místa.
V roce 2012 se v údolí Big Bear Valley vylíhlo první orlí mládě v zaznamenané historii.
Veškerý přístup kolem hnízda je uzavřen veřejnosti, kvůli ochraně orlů. Tento kamerový systém je napájen ze solárních panelů.
Sezóna 2021
Jackie snesla první vejce sezóny 2021 6. ledna, ale z neznámých důvodů Jackie a Shadow po snesení tohoto vejce neinkubovali ani nechránili hnízdo. Druhý den ráno havran zničil první vejce. Jackie snesla druhé vejce 9. ledna. Ona a Shadow ho inkubovali o něco více než to první, ale stále bylo často ponecháno bez dozoru. 13. ledna Jackie snesla 3. vejce, které vypadalo, že bylo rozbité ještě před dokončením snášky. Poté se zdálo, že se Jackie nesoustředila na inkubaci vajíčka č. 2 a druhý den ho sežral havran. V únoru snesla Jackie 2. snůšku vajec, první 8.2 a druhé 11.2. Orli tuto snůšku pilně inkubovali a chránili. 18. března se začalo líhnout první vejce. I když ten večer bylo slyšet cvrlikání mláděte, další ráno nebyl vidět žádný pokrok v líhnutí a už jsme neslyšeli ani neviděli žádné známky života. Orel nepřežil proces líhnutí. Jackie a Shadow pokračovali v inkubaci druhého vejce. Po 51 dnech inkubace (normální doba líhnutí je obvykle 38 až 43 dní) začali Jackie a Shadow nechávat toto vejce na krátkou dobu bez dozoru. 17. dubna havran rozbil toto neživotaschopné vejce. Zdálo se, že se mládě nikdy plně nevyvinulo.

Sezóna 2022
Samička Jackie obvykle snáší vajíčka s odstupem 3 dnů, své první vejce snesla 22. 1. v 15:43:26, druhé vejce 25. 1. 2019 v 15:43:19, tedy 7 sekund do přesně 3 dnů. Kvůli opožděné inkubaci se první vejce líhne obvykle kolem 38 až 39 dne, 2. vejce se líhne 1 až 2 dny po prvním. Sameček Shadow inkubuje 2 až 3krát denně a přináší jídlo samičce. Doufejme, že budou mít v letošní sezóně více štěstí a podaří se jim odchovat mláďata.

Online přenos z hnízda

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Big Bear

Videozáznamy:
Snůška prvního vajíčka

Druhé vajíčko


Shadow donesl Jackii rybu, změna v inkubaci vajíček

Zdroj: .friendsofbigbearvalley, videozáznamy Lady Hawk, Edith P

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)