Orlí pár Harriet a M15 na Floridě mají první vajíčko desáté sezóny.
Sezóna 2021–2022 je desátou sezónou, kdy Dick Pritchett Real Estate poskytuje živý pohled do tohoto hnízda orla bělohlavého na jihozápadě Floridy. V letošní sezóně opět zachytí veškeré dění pomocí kamer, které přenášejí stream 24/7.


Původní pár orla bělohlavého, známý jako Ozzie a Harriet, přilétal do tohoto hnízda v roce 2006. Po Ozzieho smrti na začátku podzimu 2015 se Harriet spojila s M15. Toto je jejich šestá sezóna na tomto místě. I když jsou v této oblasti spatřeni většinu měsíců v roce, oficiálně sídlí v tomto hnízdě mezi říjnem a květnem. Hnízdo je 18,2 metrů nad zemí na stromě borovice. Na jaře 2016 hnízdo chátralo a úplně se rozpadlo. Kamera hnízda směřuje na jihovýchod. Na hnízdní sezónu 2006-2007 pár přemístil hnízdo z druhé strany ulice na jeho současné místo. Toto hnízdo je označeno LE026-B floridského státního monitorovacího programu. Na tomto místě je sledováno již 10 let.
Kamera č. 1 je umístěna 1,8 m nad hnízdem orla bělohlavého a je vybavena nočním viděním, které nevyzařuje žádné skutečné světlo. Ani nevydává žádný hluk. Orli bělohlaví nevidí ani neslyší nic přicházející z kamery. Kamera č. 2 je umístěna přibližně 18,2 metrů od hnízda a má schopnost zachytit akce z hnízda mimo záběr kamery č. 1. Obě kamery jsou šetrné k životnímu prostředí, neruší a jsou umístěny tak, aby nabízely nejlepší výhled na hnízdo a ptáky a zároveň zachovaly nedotčenou krásu hnízda a jejich okolí.
Kamera č. 3 je instalována blíže k severu rybníka, aby zachytila aktivitu kolem pastviny a v oblasti rybníka. Kamera 360 (kamera č. 4) je umístěna na stromě hnízda a je to vůbec první živá kamera v historii, která zachycuje 360° pohled na každodenní činnost orla bělohlavého. Tato kamera vám umožňuje kliknout a přetáhnout do jakékoli oblasti zobrazení pro plně pohlcující zážitek.
Harriet snesla 22 vajec za 10 let, kdy vysílaly kamery SWFEC živě! Ve skutečnosti snesla více než 22 vajec, ale 22 vajec jsme zdokumentovali prostřednictvím živých kamer.


Online přenos z hnízda Southwest Florida Eagle Cam

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy:

20. listopadu Harriet položila vajíčko, oficiální čas je 15:48:56 EST


Sameček M poprvé viděl vajíčko nové sezóny

Harriet volá M na první inkubační povinnost v sezóně.


Harriet ukazuje svou dominanci a kope M

M15 si užívá svůj čas inkubace vajíčka! Vstává, aby si dal pauzu, a my máme skvělé pohledy na vejce č. 1.


M přiletěl s kusem ryby, zatímco Harriet byla na hnízdě. Vezme si svůj rybí dar a začne jíst, zatímco M odletí k rybníku, aby šel znovu rybařit. Po chvíli M přináší další úlovek.

Zdroj: swfleaglecam, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)