Hnízdo orlů bělohlavýchse nachází u města Livingston, Tennessee, USA
Vodní plocha v okolí hnízda je řeka Obey, která je součástí Tennessee, přítok jezera Dale Hollow. Hnízdo je staré 9 let a za tu dobu samička River a sameček Obey odchovali celkem 17 mláďat.
Online přenos z hnízda se vysílá pátým rokem.Operátorské sdružení Dale Hollow Lake Marina ve spolupráci se společností Twin Lakes TV,US Army Corps of Engineers a Friends of Dale Hollow Lake uzavřely dohodu o spolupráci,která přinesla Dale Hollow Lake Eagle kameru do reality.
Tento projekt byl koncipován na jezerním setkání sdružení Dale Hollow Lake Marina začátkem roku 2014. Kamera se nachází nad dobře fungujícím hnízdišti orla bělohlavého u jezera Dale Hollow podél státní hranice Kentucky / Tennessee.
Samička obvykle snáší 3 vajíčka. V sezóně 2017 se vylíhla 3 mláďata, jedno pár dní po vylíhnutí zemřelo, pár tak odchoval do úplného rozvinutí dvě mláďata. V roce 2018 samička snesla 2 vajíčka, odchovali jedno mládě.
V sezóně 2019 samička snesla prozatím dvě vajíčka. První vajíčko snesla 26.1.v 15:54:50. Druhé o tři dny později 29.1. ve 13:54:30.Orli jsou viděni v jejich přirozené lokalitě a diváci mohou být svědky útoků Výrů virginských nebo jiných orlů, a mohou vidět zranění nebo smrt jednoho z orlů a nebo jejich mláďat.
Společnosti DHEC je povoleno se přiblížit k tomuto hnízdu pouze jednou za rok, červenec / srpen, kdy jsou orli vzdáleni od hnízda. DHEC nebude porušovat federální zákony a v žádném jiném ročním období z jakéhokoli důvodu nepůjde blízko tohoto hnízda. Lidský zásah do života orlů ohrožuje hnízdo, orly, jejich mladé a může způsobit, že by orli opustili toto hnízdo. Stejně tak, pokud se během hnízdní sezóny něco stane s kamerami, DHEC se nebude přibližovat k hnízdu, kamera zůstane mimo provoz až do povoleného vstupu červenec / srpen mimo sezónu.
Proto prosím sledujte přenos z hnízda s uvážením, že nikdo se k tomuto hnízdu nedostane z jakéhokoli jiného důvodu než z dálky, s dalekohledem. Vše zůstává na přírodě v tomto hnízdě a DHEC nebude do hnízdění zasahovat.Online přenos z hnízda:

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Dale Hollow

Videozáznamy:

Páření orlů na hnízděSameček Obey přináší samičce River rybu do hnízda

Obey přináší další potravinový dar, tentokrát veverku
Videozáznam snůšky prvního vajíčka

Samička střídá samečka v inkubaci vajíčkaDruhé vajíčko
River přiletěla do hnízda ve 13:36. Snášet začala ve 13:50 a vejce bylo položeno ve 13:54:30.

Pohled na vajíčka

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)