Kachna proužkovaná, které byla pojmenována Daisy opět zahnízdila na hnízdě orlů bělobřichých v Austrálii.
Hnízdo orlů bělobřichých se nachází v Austrálii v přírodní rezervaci Newington v Sydney Olympic Park, v blízkosti řeky Parramatta.
V letošním roce zahnízdila o měsíc dříve, zdálo se, že snůšku sedmi vajec ochrání. Většinou odlétala z hnízda večer a během noci, aby se šla najíst a pak celý den inkubovala.
23. prosince opustila hnízdo brzy ráno. Zakryla vajíčka a odletěla. Necelou hodinu poté, co opustila snůšku, přiletěla rodinka tří australských havranů, vyhrabali vajíčka a některá odnesli z hnízda. Jeden z havranů bylo ještě mládě, na videozáznamu je vidět, jak prosí rodiče o jídlo.
Líhnutí vajíček se očekávalo kolem 6. ledna. Daisy tak přišla na hnízdě orlů bělobřichých během dvou let o druhou snůšku.
Daisy se vrátila hnízda asi 20 minut poté, co havrani odletěli, a viděla rozbitá vejce. Popadla skořápku vejce a odletěla s ní z hnízda. O pár minut později se vrátila a šla k dalšímu rozbitému vejci, zvedla ho a znovu s ním odletěla. To samé udělá i s třetím vajíčkem, které zůstalo rozbité na hnízdě. Daisy se vrátila a upravila hnízdí misku, do které si lehla. Je to běžné chování samic, která přišla o vajíčka. Nakonec hnízdo opustila. Kachny proužkované mohou mít za sezónu dvě snůšky, snad si Daisy pro další hnízdění vybere lepší a bezpečnější místo.

Online přenos z hnízda:

Orel bělobřichý – webkamera

Videozáznam – VAROVÁNÍ!! Doporučuje se uvážení diváka: Na záběrech jsou havrani, kteří jedí obsah nevylíhnutých vajec kachny proužkované Daisy.

Daisy se vrátila do hnízda a odklízí rozbitá vajíčka

Zdroj: SaaEagleCam, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)