Hnízdní budka se nachází v národním parku Hortobágy v Maďarsku.
Kamerový systém zajišťuje společnost Net-Portal Kft. A online přenos poskytuje společnost Film Jungle Studio.

Poštolka rudonohá

Poštolka rudonohá je malý druh dravého ptáka z čeledi sokolovitých.
Velikosti poštolky obecné (délka těla 28–34 cm, rozpětí křídel 65–76 cm). Samec je celý modrošedý, s červenými kalhotkami a podocasními krovkami a stříbřitě šedými letkami. Samice má spodinu rezavou bez proužkování, hřbet šedý s tmavým proužkováním a hlavu žlutavě bílou. Mladí ptáci se podobají ostříži lesnímu. Souvislý areál rozšíření sahá od západní Ukrajiny, Běloruska a Ruska východně po 120. poledník na Sibiři. Ostrůvkovitě hnízdí i v některých dalších státech Evropy. Tažný druh, zimuje v jižní Africe. Hnízdí v otevřené krajině s lesíky, ve stepích a v údolích kolem řek.
Snůška čítá 3-4 nažloutlých nebo rezavých, hustě tmavě skvrnitých vajec o rozměrech 36,8 x 29,2 mm, jejichž inkubace trvá 22-23 dnů. Sedí oba ptáci. Mláďata krmí zpočátku pouze samice, která na hnízdě porcuje potravu přinášenou samcem, později krmí oba rodiče. Mláďata doshují vzletnosti ve věku 26-28 dnů a pohlavně dospívají po 1. roce věku. Loví hlavně hmyz, méně i drobné savce. Kořisti se zmocňuje na zemi i ve vzduchu.

Samička v sezóně 2021 položila celkem 3 vajíčka. Vylíhlo se pouze jedno jediné mládě.
31.července na mládě zaútočil sýček obecný, samička před útokem mládě zahřívala, sýček mládě usmrtil a odnesl z hnízda. Sýček má oproti poštolce ve tmě velké výhody. Byla úplná tma, když došlo k útoku, budku vidíme přes webovou kameru pomocí infračervených světel. Ptáci toto světlo nevidí.

Videozáznam není vhodný pro citlivé povahy!!

Útok sýčka obecného na mládě poštolek rudonohých

Zdroj: madarles.hu, videozáznam BirdCAMs Hungary

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)