Hnízdo potáplic ledních se nachází v obci Muskoka v kanadském Ontariu.
Hnízdo potáplic s kamerou vybudovala rodina, která se snaží pomoci klesající populaci potáplic ledních. Jedním z důvodů, proč založili hnízdo s kamerou, je dát lidem příležitost zažít hnízdící potáplice bez ohrožení jejich bezpečnosti a reprodukčního úspěchu. Hnízdící potáplice s kuřaty potřebují široké kotviště, jinak by stres mohl způsobit, že opustí hnízdo nebo kuřata. Hnízdící potáplice a jejich kuřata jsou chráněna. Je zakázáno je rušit, ničit hnízdo, nebo sbírat vejce.

Potáplice lední

Potáplice obvykle snáší dvě vejce. Inkubace trvá 25 až 30 dní. Oba partneři se při sezení střídají. Velice často odchovají jen jediné mládě. Mláďata se líhnou v prachovém peří, které je na horní části těla tmavěji, na spodní světleji šedohnědé. Zůstávají první den či po dva první dny v hnízdě, pak nasednou na hřbet samičky, který jim slouží v dalším období jako plovoucí hnízdo. Mláďata dovedou hned plavat a potápět se. Když jsou asi 40 dní stará, jsou schopna letu. Jejich potravou jsou hlavně ryby.

Online přenos z hnízda:

Potáplice webkamera z hnízda

Videozáznamy:

Útok výra virginského na hnízdo

Zdroj: Tobin Island Loon Cam, videozáznamy, ArcticWarbler

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)