Mladá samička kondora kalifornského Iniko, byla převezena 13. října do San Simeon. Před převozem ze zoo v Los Angeles, kde se zotavovala, obdržela oranžovou křídlovou značku s číslem 31 (zkratkou pro #1031).

21. srpna 2020, Iniko a několik dalších mláďat a někteří z rodičů byli uvězněni v ničivém požáru, který spálil kondoří svatyni, roztavil kabely kamery a spálil velkou část oblasti. Iniko zázračně přežila požár, byla zachráněna a strávila poslední rok v zoo LA spolu s několika dalšími mladými kondory. Její otec Kingpin #167 tragický požár nepřežil.
V současné době je ve vypouštěcím letovém prostoru San Simeon umístěno 10 kondorů, kteří jsou viditelné na live streamovací kameře.
Čtyři kondoři nebudou vypuštěny v San Simeonu, ale budou vypuštěny do volné přírody v severní Kalifornii v létě 2022. Budou s námi až do jara 2022. Čísla plemenné knihy: 969 (samice), 973 (samec), 1010 (samice) a 1045 (samice). Poslední dvě čísla jsou uvedena na jejich značkách na křídlech.


V San Simeon je letos naplánováno vypuštění šesti kondorů. Patří mezi ně Iniko (1031) a 5 dalších samic plemenná kniha: 1011, 1019, 1036, 1038 a 1042. Těchto 5 samic dorazilo do San Simeon na začátku září. Minulý týden biologové připojili kondorům rádiové a GPS vysílače a lze je identifikovat pomocí oranžových tagů na křídlech. Iniko obdržela po příjezdu rádiový a GPS vysílač a oranžové identifikační tagy, bude potřebovat alespoň 4-6 týdnů aklimatizace před jejím propuštěním. V důsledku toho biologové plánují rozdělit tuto skupinu na dvě uvolňovací dávky po 3 ptácích, přičemž Iniko bude ve druhé skupině. Vypuštění kondorů do volné přírody v San Simeon proběhne 2. listopadu a 4. prosince a bude živě streamováno.

Online přenos:

Kondor kalifornský – rehabilitační centrum Big Sur


Videozáznamy:

INIKO #1031 je zpět v San Simeonu!

Na počest Kingpina #167 je zde jeden z rozkošných okamžiků Iniko a táty

Zde je video z dolanského požáru, který zpustošil svatyni a způsobil smrt 11 kondorů (dospělých a mladistvých), včetně dvou mláďat, a poslední videozáznam před spálením kabelů kamery.

Poslední video Iniko uvnitř spáleného stromu sekvoje 3. září 2020

Zdroj: Ventana Wildlife Society, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)