Mláďata albtrosů přecházejí do poslední fáze období hnízdění v přírodní rezervaci Taiaroa Head na jižním ostrově Nového Zélandu.
23. července byl kroužkovací den pro šestiměsíční kuřátko Royal Albatross Tiaki!
Strážci DOC Sharyn, Colin a Theo kroužkovali všechna kuřata v kolonii. Každé z 32 kuřat má na pravé noze permanentně individuálně očíslovaný kroužek z nerezové oceli a na levé noze bílý plastový kroužek. Číslo bílého kroužku Tiaki je 60 a kroužek z nerezové oceli má číslo SSTrig 61. Sharyn nejprve kroužkuje Tiaki a poté kroužkovala její sousedku SSTrig. Kroužek je zajištěn silným lepidlem (to je to, co vidíte na videu ve stříkačce). Lepidlo se používá k zajištění plastového kroužku. Díky tomu se kroužek může volně pohybovat nahoru a dolů po noze.


Číslo na plastovém kroužku je pro ptáka jedinečné a pomáhá strážcům identifikovat a sledovat ptáky po zbytek sezóny, když se pohybují po kolonii. Když se tito mladí ptáci vrátí do kolonie asi za 5 let, bílý kroužek bude nahrazen 2 nebo 3 barevnou kombinací, jakou mají LGL a LGK. Kroužkování nám říká, kdo je každý pták, jak jsou staří a s kým hnízdí.

LGL se vylíhla v roce 2008 a je to 12letá samička spárovaná s LGK, který se vylíhl v roce 2009. Jsou spolu od roku 2017 a stali se párem Royalcam pro sezónu 2018/2019. Jejich první období rozmnožování produkovalo vejce, ale později mládě zemřelo. V roce 2019 jejich kuřátko Karere úspěšně vyrostlo a opustilo kolonii. Samička LGL položila vajíčko 7. listopadu 2020. LGL / LGK jsou párem Royalcam pro sezónu 2020/21! mládě se vylíhlo 24. ledna 2021.


Společnst RoyalCam byla zřízena v lednu 2016 ministerstvem ochrany přírody. V sezóně 2020-21 společnost spolupracuje s Cornell Lab of Ornithology.

Zjistěte, co můžete očekávat v příštích několika měsících, když se Tiaki připravuje na svůj první let!

Online přenos z hnízda

Albatros královský webkamera z hnízdění


Videozáznam kroužkování

Zdroj: Royal Cam Albatross, videozáznam LadyHawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)