Hnízdo orlů bělohlavých Sauces se nachází na ostrově Santa Cruz, největším ostrově v národním parku Normanské ostrovy u pobřeží jižní Kalifornie. Pár orlů sameček Jak se samičkou Audacity spolu hnízdí již osmým rokem.
Samec Jak je kroužkován identifikačním kroužkem A-40, vylíhl se dvojici orlů v zoo v San Francisku a byl vypuštěn na ostrově Santa Cruz Is. v roce 2005.
Samička Audacity je kroužkovaná identifikačním kroužkem A-48, vylíhla se také v v zoo v San Francisku a vypuštěna byla na ostrov Santa Cruz v roce 2006.


1.února Audacity položila první vejce, poté došlo k výpadku přenosu. Po jeho obnovení 10. února byla v hnízdě tři vajíčka.
12. února došlo k nešťastné události, kdy se dvě vajíčka rozbila. Problém s měkkou skořápkou vajec může být způsoben kontaminací DDT nebo jiným kontaminantem. Na tomto hnízdě se to nestalo poprvé. V roce 2017 samička položila celkem 8 vajíček – 4 vajíčka v každé snůšce, všechna popraskala a hnízdění tohoto páru bylo neúspěšné.
15. března 2021 se vylíhlo jediné mládě.
4. května byl mladý orel ve věku sedmi týdnů kroužkován.

Dr.Peter Sharpe a jeho pomocníci dorazili k hnízdnímu stromu Sauces Canyon. Jeden zůstal na zemi s vysílačkou, aby zaznamenal informace, zatímco Dr. Sharpe a jeho další asistent Nate Melling vylezli na 12metrový strom, aby zachytili, změřili a okroužkovali 7týdenního orla. Orlík byl při odebírání z hnízda klidný, ale když ho Nate nesl dolů z hnízda uštědřil mu rychlé kousnutí do tváře.


Dr. Sharpe provedl měření zobáku a drápů orla a zjistili, že je to samička!
Hloubka jejího zobáku je 33,67 mm; tloušťka bočního kotníku 15,15 mm; tloušťka čelního kotníku 18,03 mm, délka drápu 38,2 mm.
Na levé noze má oranžový kroužek označující pohlaví a její identifikační číslo je 13 / D. Na její pravé noze je stříbrný kroužek s federálním identifikačním číslem 0829-00
Tyto kroužky lze číst z dálky pomocí dalekohledu nebo kamery, což umožňuje vědcům shromažďovat údaje o ptácích, aniž by je bylo nutné znovu odchytit.Institute for Wildlife Studies je nezisková organizace, jejím posláním je shromažďovat informace nezbytné k udržení biologické rozmanitosti a zlepšit naše chápání zvířat, se kterými sdílíme náš svět.
Biologové se podílí na obnově orla bělohlavého na Normanských ostrovech a kroužkování je velmi důležitým krokem v tomto procesu. V národním parku Normanské ostrovy byl v polovině padesátých let v důsledku pronásledování lidí, nadměrného lovu, sběru vajec a účinků chemikálií, jako je DDT,  likvidován chov orlů bělohlavých. V inovativním programu znovuzavedení provedeném v letech 2002 a 2006 bylo na severní Normanské ostrovy vypuštěno šedesát jedna mladých orlů bělohlavých. V letošním roce bylo spatřeno na hnízdech 21 mláďat!
Děkujeme IWS za vynikající práci při pomoci s obnovou orlů bělohlavých na Normanských ostrovech!

Online přenos z hnízda:

Hnízdo orla bělohlavého Santa Cruz živě


Videozáznam kroužkování:

Zdroj: Institute for Wildlife Studies, videozáznam Janntonne

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)