Tembe Elephant Park se nachází v oblasti, která byla kdysi starobylou „dráhou slonoviny“. Rezervace o velikosti 300 km2, se nachází v Jihoafrické republice mezi Kwa-Zulu Natal a Mozambikem, je domovem předků kmene Tembe, který vlastní a spolu spravuje Park i sloní chatu Tembe. Park je známý tím, že má největší slony v Africe a na planetě. Park leží hluboko v písečných lesích a mokřadech. Spolu se slony můžete u napajedla spatřit i velkou pětku, lvy, leopardy, nosorožce a buvoly. K napajedlu také několikrát za den přicházejí nejmenší antilopy – antilopa pižmová a jiná velkolepá zvířata a přes 340 druhů ptáků. Park se skládá především z uzavřených lesů, ale nabízí velkou rozmanitost vegetace, ležící v přechodové oblasti mezi tropickým a subtropickým pásmem.


Africam.com je vaše živé okno do africké divočiny. Živé streamy s vysokým rozlišením vás přenesou do napajedel strategicky rozmístěných po Africe, kde můžete sledovat zvířata „velké pětky“ a mnoho dalších divokých zvířat. Kamery jsou skryté, což vám umožňuje sledovat je v jejich přirozeném prostředí ve dne i v noci.
Tembe Elephant Park byl založen v roce 1983 na ochranu „Velkých slonů“, posledního zbývajícího stáda slonů z volného výběhu v Jižní Africe. Během občanské války v Mosambiku byli tito sloni traumatizováni pytláctvím, což vedlo k uzavření parku až do roku 1991.

Online přenos:

Napajedlo v národním parku Tembe Elephant Park

Videozáznamy:

Lvi v Tembe zabijí prase bradavičnaté a začnou ho jíst, než ho jeden z nich zatáhne za keře.


Lvi ulovili další sele

Zdroj: tembe.co.za, videozáznamy Arlene Beech

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)