Hnízdo hnědých supů (Aegypius monachus) je umístěné na velké borovici lesní v národním parku Sierra de Guadarrama na jeho madridské straně. V této oblasti se nachází velká kolonie supa hnědého, který čítá asi 360 párů v pohoří Sierra de Guadarrama, v němž je nejdůležitější jádro Alto Lozoya (Rascafría, Madrid) s přibližně 153 páry. Navíc je to jedna z nejdůležitějších kolonií na světě. Letos je hnízdo jiné než loni a je obsazeno dvojicí, která není kroužkovaná. Samice má hlavu s bledými výraznějšími pruhy než samec.
U supů inkubace vajíčka trvá (55–60 dní) a péči o kuře (100–115 dní) provádějí oba rodiče, oba rodiče se tedy v těchto úkolech střídají. Přibližně 70% párů, které se začínají množit, uspěje v reprodukci a mládě ke konci léta vylétne z hnízda.


Jedná se o projekt financovaný a vyvinutý národním parkem Sierra de Guadarrama ve spolupráci SEO / BirdLife s cílem přiblížit veřejnosti tento symbolický druh této chráněné oblasti. Tato webová kamera funguje každou sezónu rozmnožování od roku 2014.

Sezóna 2021

Samička položila vajíčko 9. března.
Mládě se vylíhlo 8. května
7.července bylo mládě kroužkováno identifikačním plastovým kroužkem XR9
6.září mladý sup poprvé vyletěl z hnízda

Online přenos z hnízda
Webová kamera národníhoparku Sierra de Guadarrama

Sup hnědý webkamera živě, Španělsko


Videozáznamy:

Střídání v inkubaci vajíčka

Mladý sup procvičuje křídla na svůj první let


První let mladého supa

Mladý černý sup se vrátil do hnízda tři dny po svém prvním letu. Toto video shromažďuje některé z nejpozoruhodnějších okamžiků dne po jeho návratu, včetně letů, krmení, cvičení.


Ve věku 126 dní mladý sup podniká své první lety a vrací se k odpočinku do hnízda. Pozdě odpoledne ho něco znepokojuje, zaujímá obranný postoj a neustále sleduje své okolí. Po pár minutách napjatých intrik na supa zaútočí další sup. Mladý sup je statečný a brání hnízdo.

13.9 mladý sup na hnízdě

Zdroj: SEOBirdLife – Sociedad Española de Ornitología
Videozáznamy: SEOBirdLife, Santiago del Pozuelo

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)