Kamera je umístěna na stromě 4-5 metrů od hnízda.
Napájení.Ostrov se nachází v dostatečné vzdálenosti od nejbližší osady. Třífázový kabel vede v délce 1 km na mořském dně,na ostrově se kopal 100 metrový příkop.
Přenos:V roce 2015 byl obraz přenášen prostřednictvím rádiového spojení.Byly instalovány 2 sady přepínání v případě výpadku.V roce 2016 má nordmøre energiverk optický kabel (NEAS) na ostrov z orlího hnízda.Umožňuje tak větší šířku pásma a vyšší rozlišení.Takže v tomto roce bude obraz v plném HD.
Technická základna je 50 metrů od hnízda,je to vodotěsné pouzdro které obsahuje,zásuvky,pojistky,dvě 12V baterie jako záloha v případě výpadku napájení,
bezdrátový router, mixážní pult atd.
Veškeré vybavení, včetně kamer, audio zařízení, energetických a rádiového spojení,bylo zřízeno v zimě 2014 v dostatečném předstihu než začaly přípravy na hnízdění orlů 2015.Dráty ke kameře v blízkosti hnízda jsou maskovány kůrou a všechny kabely jsou zakopané v zemi.

V úvahu pro ptáky je prostoupen celý projekt, který získal potřebná povolení ke sledování hnízdní oblasti životního prostředí a klimatu oddělení v kraji More og Romsdal a norské přírody inspekce (SNO). Za předpokladu, že ptáci nejsou rušeni.

Mohlo by vás zajímat

text
+ podpořte ZooCam a skryjte reklamy

ZooCam bez reklam? A s plným přístupem?

jen 1,60 Kč/den

PODROBNOSTI
x

Pin It on Pinterest