Hnízdo Hellgate Canyon se nachází v Missoula, Montana, podél řeky Clark Fork.
Přenos je vzdělávacím nástrojem, který přináší zázraky přírody a vědy blíže domovu.
Projekt Montana Osprey je dlouhodobá studie orlovců říčních podél horní ho toku řekyClark Fork a jejích přítoků. Tato oblast má vysoké koncentrace těžkých kovů a tento výzkum se snaží zjistit, jak kontaminace ovlivňuje orlovce a říční ekosystém.Financování tohoto projektu je umožněno Univerzitou Montana, Cornell Lab of Ornithology, několika malými granty a dary. Terénní a vzdělávací činnost je podpořena grantem z Programu ochrany přírodních zdrojů Montana.
Tento stream je k dispozici ve třech šířkách pásma, takže se podívejte na svůj počítač, tablet a telefon! Kamera AXIS P5534-E, počítačová infrastruktura a připojení k internetu byla věnována Centrem zdravotní péče Riverside. Televizor s vysokým rozlišením v reálném čase – dostupný v hale Riverside HCC – byl darován Raptors of the Rockies. Logistická podpora je poskytovaná Severozápadní energií. Tato kamera je také podporována laboratoří Cornell Lab of Ornithology.

V roce 2006 začal výzkumný ústav Raptor View a laboratoř environmentální biogeochemie na univerzitě v Montaně projekt sledováním několika hnízd. Od té doby bylo zkoumáno více než 300 mláďat, aby se odebraly vzorky krve a peří. Každé léto výzkumníci kontrolují asi 20 hnízd. Ekotoxikologický výzkum je nezbytný pro pochopení dopadů důlního odpadu a sanace podél řeky Clark Fork.
Hlavní částí tohoto projektu je vzdělávání, které je podporováno programem Montana Natural Resources Damage Programme a programem Cornell Lab of Ornithology. Mnoho školních skupin, letních táborů a lidí vyšlo s vědci na hnízda. Kamery přinášejí divy přírody tisícům diváků po celém světě. S kamerami sledujeme každodenní život orlovců a jejich mláďat.Dvojice orlovců dorazí do údolí řeky Clark Fork River na jaře poté, co létají tisíce kilometrů od zimoviště. Výzkumný ústav Raptor View sleduje několik orlovců pomocí vysílaček. Orlovci cestují dlouhou cestou na jih. Celou zimu tráví v nikaragujském zálivu. Vzhledem k tomu, že první fotoaparát byl instalován v roce 2010, přílet byl vzrušující událostí v hnízdě Hellgate Canyon. První dva roky, se samice objevila kolem 1. dubna a stejný samec se objevil téměř o dva týdny později, aby okamžitě zahájil vylepšení hnízda a námluvy. V roce 2012 se pár k hnízdění sešel kolem 10. dubna – ale hned druhý den samec zmizel. Pak se 7. května Iris setkala se samcem Stanlyem. V roce 2013 Iris opět dorazila na začátku dubna a přiletěl k ní jiný samec orlovce s kterým začala hnízdit. Stan přiletěl 3. května, samce zahnal a o tři týdny později zničil tři vejce. V roce 2016 samička Iris zahnízdila s novým samcem, který byl pojmenován Louis.Hnízdění 2019

Samička Iris se vrátila do hnízda Hellgate v 9:52  2. dubna
Je to úžasný pták – přibližně 24 let starý. Bude to její dvanácté období rozmnožování na tomto hnízdě. Iris je jeden z nejstarších známých orlovců na světě.
5. dubna se na hnízdo vrátil sameček Louis.

Online přenos:

Orlovec říční – webkamera Montana
Videozáznamy:
Rodina orlovců 2018

Samička Iris se vrátila na hnízdo
Louis se vrací do hnízda – 5. dubna 2019

Pokus o páření
Louis přináší rybu

Záběry na samečka zblízka
Samička Iris na hnízdě

páření
Iris za svítání na hnízdě

Iris vyhání vetřelceOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)